Založ si blog

Kežmarská hudobná jar predstaví štyri zaujímavé koncerty

Obľúbené jarné podujatie v Kežmarku uvedie na svojom 47. ročníku zvučné mená.

 

Prvý koncert 7. mája zmieša hudobné žánre aj druhy umenia, hlavnú úlohu v ňom bude mať slovo a hudba. „Hostiteľka večera herečka a moderátorka Bibiana Ondrejková a jej hostia – speváčky Marcella Molnárová, Greta Pogany a klavirista Pavol Bodnár dokážu, že aj vážna poézia a hudba môže byť veselá a veselá poézia a hudba môže byť vážna a že nič z toho nie je nuda. Program Len tak zľahka len tak zľahka počíta aj s interakciou divákov. Zároveň to je názov básnickej zbierky Bibiany Ondrejkovej,“ informovala referentka kultúry Barbora Kaprálová.

Piesne srdca započujú poslucháči v Kežmarku 21. mája o 18.30 v Základnej škole Antona Cígera v Kežmarku. V koncertnom programe Ľuba Šama, multižánrového huslistu, a Karin Sarkisjan, klaviristky a huslistky arménskeho pôvodu, zaznejú piesne židovského, ukrajinského a arménskeho pôvodu ovplyvnené balkánskou hudbou a jazzom.

Spoločný koncert sláčikového orchestra Základnej umeleckej školy Antona Cígera Kežmarok a Państwowej szkoly muzycznej v Bochni privíta divákov 24. mája na treťom koncerte Kežmarskej hudobnej jari.

Posledný koncert bude 31. mája o 18.30 h v drevenom kostole patriť Richardovi Rikkonovi a Felixovi Slováčekovi. „Klavírny virtuóz Richard Rikkon a legenda českej hudobnej scény, klarinetista, saxofonista a dirigent Felix Slováček zahrajú skvelé skladby od najväčších klasických skladateľov, ale aj mnohé skladby z popového a jazzového žánru, soundtracky z filmov i muzikálové lahôdky,“ doplnila Barbora Kaprálová.

Text a foto: Ondrej Miškovič

Malý princ v Kežmarku ako ho napísala umelá inteligencia

28.05.2024

Predstavte si tú zvláštnu situáciu: jedného dňa sa na námestí v Kežmarku objaví Malý princ. Ten istý Malý princ, ktorého poznáme zo stránok knihy Antoina de Saint-Exupéryho, ale teraz uprostred malého slovenského mesta, obklopený tými, čo mu nerozumejú a zároveň ho fascinujú. Čo by sa stalo? Malý princ, stále so svojou zlatou hrivou, sa najprv zastavil pri fontáne na [...]

Kaštieľ Strážky ako som ho nepoznal

19.05.2024

Okolo nás je veľa pamiatok a príbehov, ktoré len tak prejdeme bez povšimnutia.Navštívil SNG Kaštieľ Strážky a čo ma zaujalo na osobe Ladislava Mednyánszkeho boli tri skutočnosti: Trpel maniodepresiou Bipolárna afektívna porucha (BAP), čiže maniodepresívna psychóza, je závažné a dlhodobé psychické ochorenie vyznačujúce sa poruchou vyšších mozgových funkcií. [...]

Moderne a šetrne pre nás všetkých

09.05.2024

Mesto Kežmarok hľadá spôsoby, ako modernizovať odpadové hospodárstvo a motivovať občanov k separácii odpadu. Preto v meste začíname s elektronickou evidenciou zmesového komunálneho odpadu a triedeného zberu pre rodinné domy. Kompostáreň v meste sa môže popýšiť už takmer 500 tonami vyprodukovaného kompostu. Evidenčný systém odpadov bude využívaný na [...]

Island, erupcia, sopka, Grindavík

Na islandskom polostrove Reykjanes sa začala od decembra už piata sopečná erupcia

29.05.2024 22:19

Meteorologický úrad zaznamenával pred najnovšou erupciou v oblasti približne 400 zemetrasení.

Rakúsko SR Schloss Hof  Prezident Čaputová Stretnutie

Čaputová na zámku Schloss Hof vyzdvihla výborné vzťahy medzi Slovenskom a Rakúskom

29.05.2024 21:54

Na rozlúčkovej návšteve si prezidentka prevzala rakúske najvyššie štátne vyznamenanie Veľkú hviezdu.

182706hasici zachrana deti 6535283 mensi

Otec zabudol vyložiť šestnásťmesačné dieťa v jasliach, zomrelo v rozpálenom aute

29.05.2024 21:33

Dieťa strávilo v aute nikým nespozorované celý deň, pričom rozhorúčené vozidlo stálo zaparkované na slnku.

Bundeswehr / Tornado stíhačka /

Vojaci Bundeswehru sa už nemusia povinne očkovať proti covidu

29.05.2024 21:16

Bundeswehr bude po novom vojakom aj naďalej ponúkať očkovanie na covid, avšak už len na dobrovoľnej báze.

ONDREJ MIŠKOVIČ

S láskou k poznaniu a vášňou pre písanie sa snažím prinášať články, ktoré vás inšpirujú a rozširujú vaše obzory. Dúfam, že sa na mojom blogu cítite ako na dobrodružnej ceste, kde každý článok je ďalším krokom v objavovaní nekonečných možností mysle a sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 250
Celková čítanosť: 340134x
Priemerná čítanosť článkov: 1361x

Autor blogu