Založ si blog

Malými krokmi k veľkým ľuďom

Mária Malinová, učiteľka prvého stupňa Základnej školy Dr. Daniela Fischera, absolvovala Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave so sídlom v Trnave – odbor učiteľstvo pre prvý stupeň základnej školy.

 

Ako si spomínate na svoju prvú triedu v úlohe triednej učiteľky?

Moji prví žiaci boli prváci v bratislavskej Petržalke. Trieda bola plná zvedavých detí, ktoré od školy veľa očakávali. Každý ich úspech ma tešil a povzbudzoval.

 

Končí sa niekedy vzdelávanie pre učiteľa? Ako ste sa ďalej rozvíjali po ukončení štúdia?

Počas mojej pedagogickej praxe som uvítala možnosť aj nutnosť zvyšovať si kvalifikáciu atestáciami. Najväčšou výzvou pre mňa bolo štúdium anglického jazyka popri práci v škole. Mnohé sme opäť sadli do lavíc, vzájomne si pomáhali a povzbudzovali sa. Všetky získané poznatky mi moji žiaci pomáhajú využívať vo vyučovaní. Priebežné vzdelávanie učiteľov nikdy neprestáva, prichádzajú nové výzvy, možnosti a potreby mať školu, ktorá bude plniť najlepšie svoju funkciu pre žiakov, rodičov a jej zamestnancov. Kolegovia – pedagógovia okolo mňa sú vzdelaní, kreatívni, stále nachádzajú chuť pripravovať svojim žiakom bohatý a zmysluplný školský život. Tešia ich spoločné aktivity na vyučovaní a tiež mnohé mimo školy.

 

Čo najviac oceňujete na svojej práci?

Vždy oceňujem dobrú spoluprácu s rodičmi, lebo to je cesta k úspechu ich detí a mojich žiakov. Na mnohých si rada spomínam, stretávam ich a poteší ma, keď počujem o ich úspechoch, študijných či pracovných.

Ondrej Miškovič, foto: archív Márie Malinovej

Malý princ v Kežmarku ako ho napísala umelá inteligencia

28.05.2024

Predstavte si tú zvláštnu situáciu: jedného dňa sa na námestí v Kežmarku objaví Malý princ. Ten istý Malý princ, ktorého poznáme zo stránok knihy Antoina de Saint-Exupéryho, ale teraz uprostred malého slovenského mesta, obklopený tými, čo mu nerozumejú a zároveň ho fascinujú. Čo by sa stalo? Malý princ, stále so svojou zlatou hrivou, sa najprv zastavil pri fontáne na [...]

Kaštieľ Strážky ako som ho nepoznal

19.05.2024

Okolo nás je veľa pamiatok a príbehov, ktoré len tak prejdeme bez povšimnutia.Navštívil SNG Kaštieľ Strážky a čo ma zaujalo na osobe Ladislava Mednyánszkeho boli tri skutočnosti: Trpel maniodepresiou Bipolárna afektívna porucha (BAP), čiže maniodepresívna psychóza, je závažné a dlhodobé psychické ochorenie vyznačujúce sa poruchou vyšších mozgových funkcií. [...]

Moderne a šetrne pre nás všetkých

09.05.2024

Mesto Kežmarok hľadá spôsoby, ako modernizovať odpadové hospodárstvo a motivovať občanov k separácii odpadu. Preto v meste začíname s elektronickou evidenciou zmesového komunálneho odpadu a triedeného zberu pre rodinné domy. Kompostáreň v meste sa môže popýšiť už takmer 500 tonami vyprodukovaného kompostu. Evidenčný systém odpadov bude využívaný na [...]

Island, erupcia, sopka, Grindavík

Na islandskom polostrove Reykjanes sa začala od decembra už piata sopečná erupcia

29.05.2024 22:19

Meteorologický úrad zaznamenával pred najnovšou erupciou v oblasti približne 400 zemetrasení.

Rakúsko SR Schloss Hof  Prezident Čaputová Stretnutie

Čaputová na zámku Schloss Hof vyzdvihla výborné vzťahy medzi Slovenskom a Rakúskom

29.05.2024 21:54

Na rozlúčkovej návšteve si prezidentka prevzala rakúske najvyššie štátne vyznamenanie Veľkú hviezdu.

182706hasici zachrana deti 6535283 mensi

Otec zabudol vyložiť šestnásťmesačné dieťa v jasliach, zomrelo v rozpálenom aute

29.05.2024 21:33

Dieťa strávilo v aute nikým nespozorované celý deň, pričom rozhorúčené vozidlo stálo zaparkované na slnku.

Bundeswehr / Tornado stíhačka /

Vojaci Bundeswehru sa už nemusia povinne očkovať proti covidu

29.05.2024 21:16

Bundeswehr bude po novom vojakom aj naďalej ponúkať očkovanie na covid, avšak už len na dobrovoľnej báze.

ONDREJ MIŠKOVIČ

S láskou k poznaniu a vášňou pre písanie sa snažím prinášať články, ktoré vás inšpirujú a rozširujú vaše obzory. Dúfam, že sa na mojom blogu cítite ako na dobrodružnej ceste, kde každý článok je ďalším krokom v objavovaní nekonečných možností mysle a sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 250
Celková čítanosť: 340135x
Priemerná čítanosť článkov: 1361x

Autor blogu