Založ si blog

Kežmarská informačná kancelária sa pripravuje na letnú sezónu

V minulom roku navštívilo Kežmarok počas letnej sezóny od 15. júna do 15. septembra viac ako 5 148 turistov.

Kežmarská informačná kancelária (KIA) evidovala v minulom roku dokopy až 1 601 turistov zo Slovenska. „Mesto navštívilo aj 1 260 Čechov, 660 Poliakov, 68 Maďarov a 304 Nemcov,“ informoval Marek Kollár z KIA.

Marec je bohatý na výstavy cestovného ruchu. Je to čas, keď sa informačné kancelárie vedia navzájom inšpirovať. „V marci som sa zúčastnil na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu na svete – ITB Berlín, potom aj na Ferienmesse vo Viedni. Na výstavu v Nitre ideme prvýkrát, pretože sme vypustili krachujúcu výstavu CR ITF Bratislava,“ povedal Marek Kollár.

V Kežmarskej informačnej kancelárii si môžu turisti vybrať z viac ako 30 druhov magnetiek, ale aj suvenírov od remeselníkov. „Máme minimum zahraničných suvenírov. Všetky sú dotvorené slovenskými alebo kežmarskými remeselníkmi či firmami,“ povedal Kollár, podľa ktorého v medzisezóne navštívi Kežmarskú informačnú kanceláriu aj 10-tisíc turistov.

Turisti vyžadujú skôr digitálne ako papierové informácie. Zoberú si síce nejaký ten leták, ale vyberajú si len jeden alebo dva. „Skôr chcú vedieť linky, kde si informácie nájdu, preto je veľmi nápomocná webstránka www.tatryspispieniny.sk, kde sú podrobné informácie o celom regióne v piatich jazykoch,“ informoval Marek Kollár. Mesto Kežmarok má svoj turistický web www.visitkezmarok.sk, na ktorom nájdete aj informácie o turistických sprievodcoch, ktorých môžete využiť až v štyroch jazykoch.

Ondrej Miškovič, foto: KIA

Hasiči kežmarského okresu oslavovali výročie založenia

05.07.2024

Bezpečnosť občanov a ochrana ich majetku pred požiarmi a inými živelnými pohromami je najdôležitejšou úlohou spoločnosti a štátu. Hasiči si v kežmarskom okrese pripomenuli už 150 rokov od začiatku ich organizovanej činnosti. Poslanie jednej z prvých hasičských jednotiek z Trenčína bolo vyjadrené heslom: „Bohu na slávu, blížnemu na pomoc.“ Toto krédo sa [...]

Matričný úrad v Kežmarku je súčasťou Európskeho združenia matrikárov

04.07.2024

Kežmarský matričný úrad vykonal v minulom roku 9 823 úkonov. O tom, s čím občania najčastejšie chodia na matriku, sme sa zhovárali so Zuzanou Kredátusovou, prezidentkou Združenia matrikárok a matrikárov Slovenskej republiky. Na zložité prípady poznajú riešenia S každým štátom máme medzinárodné dohovory, a preto musia na matrike každý takýto zápis skúmať [...]

Zariadenie pre seniorov plánuje generálnu rekonštrukciu

03.07.2024

Zariadenia poskytujúce služby pre seniorov v Kežmarku hlásia plnú kapacitu. O sto prijímateľov sociálnej služby sa starajú v Zariadení pre seniorov (ZPS) a o jedenástich v Zariadení opatrovateľskej služby (ZOS). O aktuálnom stave, ale i o plánoch na leto sme sa zhovárali s Petrom Vilčekom, riaditeľom ZPS a ZOS. Kežmarok bol dva roky po sebe nositeľom titulu [...]

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.

putin, lavrov, peskov

Americké rakety v Nemecku? Obeťami budú metropoly Európy, vyhráža sa Kremeľ

13.07.2024 17:40

Rusko by totiž mohlo namieriť svoje rakety na ich hlavné mestá, čím by sa zopakovala konfrontácia z obdobia studenej vojny.

ONDREJ MIŠKOVIČ

S láskou k poznaniu a vášňou pre písanie sa snažím prinášať články, ktoré vás inšpirujú a rozširujú vaše obzory. Dúfam, že sa na mojom blogu cítite ako na dobrodružnej ceste, kde každý článok je ďalším krokom v objavovaní nekonečných možností mysle a sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 256
Celková čítanosť: 351522x
Priemerná čítanosť článkov: 1373x

Autor blogu