Založ si blog

Nahraďte vo svojom živote toxických ľudí tými, čo prinášajú radosť

Poznáme to, keď niekde len prídeme a nám okolie vďaka jednej osobe zoberie všetku energiu a radosť. Problémom je to, že dovoľujeme toxickým ľuďom ovplyvňovať naše dni. Ako tomu predchádzať? Návod však už máte dávno sami v sebe.

Ako spoznať toxického človeka?

Večne nespokojný človek, ktorý však bude opravovať hlavne naše chyby je druh tvora, ktorého sme istotne aspoň raz v živote stretli. Boli ste usmiati, prinášali ste radosť, avšak pri tomto človeku sa neviete sústrediť, dáva vám hlúpe otázky, kde čaká, aby z nich vyšiel on ako ten, čo všetko vie. Nálada toxických ľudí sa často mení a ide im len o jedno a vy to vidíte – o to, aby vám brali istotu a radosť. Nedovoľte im to!

Pozor, ak si takého človeka pustíte k telu, nemusí to dopadnúť najlepšie

Z času na čas sa to dá tolerovať, veď kto z nás má každý deň nedeľu? Avšak ak toto trvá dennodenne musíte s tým začať niečo robiť, ale pozor – definujte takéhoto človeka vo svojom živote čo najskôr, môže vás to stáť zdravie, šťastie a pohodu a verte tomu, presne o to ide toxickému človeku. Počúvame o toxických vzťahoch, áno, aj to je realita. Ruku na srdce, kto z nás nebol raz toxickým pre toho druhého? A vo vzťahu dvoch ľudí je to niečo, čo potrebujete vyriešiť. Skutočný priateľ, či milujúca osoba vás podporí a dokáže sa obetovať. Toxický človek hľadí na seba. Ak ste niekomu dali tisíckrát šancu aby vám dokázal, že máte preňho zmysel a nedokázal vám to patrične ukázať, tak odstrihnite tento vzťah. Nebuďte však zlými či neznížte sa na úroveň toxického človeka. Psychika ovplyvňuje aj telo.

Máte svoju hodnotu a ak ste v minulosti dali do vzťahu až toľko, že jednoducho padnete na dno, radšej toho človeka ani nekontaktujte. Aj keď to možno bude bolieť a bude to chcieť herecký výkon pred samým sebou, časom to prejde. Žijeme v dobe výhovoriek, kedy si hľadáme dôvody prečo sa veci nedajú. Nájdite si niekoho, kto pre vás obetuje čas a keď príde smútok, spomeňte si na to pekné s tým človekom. Neexistuje vzťah, že milujete s ohraničením. Ak vám niečo vadí, tak nedávajte tomuto človeku ani šancu dostať sa bližšie ako do „priateľskej zóny“. Chráňte si čo máte múrom, inak padnete na dno. Chráňte si čo máte tichom a múdrosťou, inak budú s vami zametať. Nenechajte sa namotávať, lebo vzťah nie je o drahých daroch, prechádzkach, kedy ste myšlienkami mimo alebo aj o intímnostiach. Musí prísť moment, kedy milujúca osoba ukáže svoju lásku, prizná sa k vám a vy k nej. Žiť dvojaký život nestíhate, preto odstráňte toxické vzťahy a hľadajte šťastie inde, jedine to prinesie šťastie aj človeku, ktorý vo vašom živote spôsobil bolesť a smútok. Vo vzťahu ak ste vo fáze, že dlhodobo je s vami zametané, povedzte jednoducho dosť alebo dajte na výber: Buď / alebo!

Ukážte mu, že vás jednoducho nezaujíma

Ignorovanie nie je v ničím riešením. Ignorujte jeho nálady či nápady. Neradujte sa z jeho úspechu či nepodporujte ho. Časom tomuto človeku možno dôjde, že jednoducho cez váš múr neprejde. Existuje mnoho mechanizmov obrany, avšak ten najvyšší je altruizmus. Ide o obetu samého seba. Neberte na seba žiadnu vinu, toxický človek si to nezaslúži, ale obetujte pohľad na seba, ktorý sa vám bude toxický človek snažiť podsunúť. Ste dokonalým v tom, čo robíte! A toto toxický človek vie a snaží sa vás zničiť. Návod na toxického človeka máte v sebe a ste ním vy – dokonalý akí ste bez toho, aby ste to museli niekomu dokazovať. Ako ukázať dotyčnému, že si ho nevážite? Ignoranciou. Avšak aj takto viete chrániť jeho ale i seba od ďalšieho zmätku vo vzťahu či živote. Či už nebudete prijímať dary, nekomunikovať alebo sa tváriť nedostupne či ľahostajne – je len na vás, avšak riešenie ja osobne skôr vidím v normálnosti a ukázať, že ste šťastnými a spokojnými so sebou. Darujte šťastie aj toxickému človeku, to, že ste šťastný ho bude mrzieť viac ako si myslíte.

 

Každý desiaty človek v okrese Kežmarok je nezamestnaný

05.02.2024

Začiatok roka je vždy spojený s bilancovaním toho starého a výzvami na ten nový. Okres Kežmarok patrí medzi okresy s najvyšším počtom nezamestnanosti. Celkový počet evidovaných uchádzačov o zamestnanie v okrese Kežmarok je k 1. januáru 5 761 osôb, z toho disponibilných je 4 852 osôb. Občanov z marginalizovaných skupín je 4 008. Podľa štatistických údajov k 30. [...]

Zažite kúzlo Londýna: Nezabudnuteľný výlet do britskej metropoly

27.01.2024

Londýn. Plánovane neplánovaný výlet, ktorý bol ešte deň pred odletom otáznikom. Už druhý rok po sebe som 17. januára chcel byť niekde ďaleko. Tak ako posledný rok, som však opäť ochorel a ešte pred polnocou bol v horúčke a rozmýšľal, či ísť do toho. Nakoniec to do rána nejako zázrakom prešlo a mohol som ísť do Londýna. Prvý pohľad na Londýn [...]

Na najbližšiu túru si nezabudnite Tatranské sedmové karty

27.01.2024

Kežmarčanka Katarína Cermanová vytvorila Tatranské sedmové karty. Sú to klasické sedmové karty kompletne prekreslené do tatranského motívu. Namiesto kartových postáv sú osobnosti z Tatier, z toho tri sú priamo napojení na Kežmarok. Na sedmových kartách nájdete Alfréda Grosza, Beatu Lasky aj Ladislava Kulangu. Z neďalekého Lendaku je tam aj ženská nosička Mária [...]

skúška, kapela, Story, mReportér

Známy hit od Elánu v podaní liptovských sympaťákov. Takto znel na skúške od kapely Story

05.03.2024 05:00

Zábery priamo zo skúšky zachytil mReportér Marián Hrnčiar.

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

ONDREJ MIŠKOVIČ

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #207635

Štatistiky blogu

Počet článkov: 222
Celková čítanosť: 311365x
Priemerná čítanosť článkov: 1403x

Autor blogu