Založ si blog

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Iniciatíva Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok je dnes už tradičnou vianočnou zbierkou. Spája generácie ľudí, od detí, rodín a seniorov.

Zbierka darčekov v krabici od topánok pre osamelých seniorov prebieha v predvianočnom období, tento rok konkrétne od 20. novembra do 4. decembra. Všetky informácie, ako sa zapojiť a kde krabičky priniesť, nájdete na www.kolkolasky.sk. Iniciatívu nám predstavila Martina Halčínová, ktorá sa jej v Kežmarku a okolitých mestách venuje.

Koľko krabíc sa vyzbieralo minulý rok?

Minulý rok sa po celom Slovensku vyzbieralo a rozdalo nádherných 60 236 krabičiek plných lásky. Z toho 9 625 darčekov sa rozdalo v Prešovskom kraji. Ďakujeme každému, kto sa do našej iniciatívy zapojil alebo jej akokoľvek pomohol.

Ako prebieha zber?

Celá zbierka funguje na sieti kontaktných osôb, ktoré zbierajú po celom Slovensku, vo všetkých krajských a okresných mestách a vo viacerých obciach. Tieto kontaktné osoby sú uvedené na spomínanom webe v zozname kontaktných osôb. Pri svojom mene majú uvedené presné zberné miesta a časy, kedy krabičky možno v období 20. novembra do 4. decembra priniesť. Následne ich kontaktné osoby vyzdvihnú, skontrolujú, doplnia o detské pozdravy alebo chýbajúce darčeky. Ďalej zaznačia, či je určená pre babku alebo dedka a zalepia nálepkou Koľko lásky, o. z. Takto pripravené darčeky sa v správnom počte potom do zariadenia distribuujú a rozdávajú často v sprievode detí, piesní a iných radostí.

Čo majú dávať ľudia do zoznamu darčekov?

Na webe www.kolkolasky.sk nájdete celé zoznamy toho, čo patrí a čo nepatrí do darčekov. Ale hlavný koncept darčeka je, aby ste ho pripravili z lásky, akoby ste ho chystali pre vlastných starých rodičov. Skúste sa pri balení rozpamätať, čo mali/majú radi oni a podľa toho krabičku naplňte. Mala by však obsahovať niečo sladké, niečo slané, niečo teplé, niečo mäkké, niečo voňavé, niečo na zábavu a predovšetkým niečo od srdca.

Čo nemajú dávať do krabičiek?

Určite do krabičiek nepatria sladkosti po záruke alebo z obdobia Veľkej noci, alkohol, lieky, nebezpečné predmety, sviečky, peniaze, otvorená kozmetika a drogéria, použité ponožky a čiapky, akokoľvek viditeľné zbytočnosti ako sošky ešte s prachom z police ani veci, ktorých sa vyslovene chceme doma zbaviť.

Čo ti to osobne dáva?

Je to náročná práca a vyžaduje si obrovské množstvo energie a času, ale jej výsledok na konci – vidieť šťastné a vďačné tváre seniorov, ma dobije energiou na niekoľko mesiacov. Dáva mi to pocit veľkej sebarealizácie a zmysel, ktorý v iných veciach nenachádzam. Takisto to učí moje deti, ako by mal tento svet fungovať. Verím, že to s nich formuje dobrých ľudí.

Hasiči kežmarského okresu oslavovali výročie založenia

05.07.2024

Bezpečnosť občanov a ochrana ich majetku pred požiarmi a inými živelnými pohromami je najdôležitejšou úlohou spoločnosti a štátu. Hasiči si v kežmarskom okrese pripomenuli už 150 rokov od začiatku ich organizovanej činnosti. Poslanie jednej z prvých hasičských jednotiek z Trenčína bolo vyjadrené heslom: „Bohu na slávu, blížnemu na pomoc.“ Toto krédo sa [...]

Matričný úrad v Kežmarku je súčasťou Európskeho združenia matrikárov

04.07.2024

Kežmarský matričný úrad vykonal v minulom roku 9 823 úkonov. O tom, s čím občania najčastejšie chodia na matriku, sme sa zhovárali so Zuzanou Kredátusovou, prezidentkou Združenia matrikárok a matrikárov Slovenskej republiky. Na zložité prípady poznajú riešenia S každým štátom máme medzinárodné dohovory, a preto musia na matrike každý takýto zápis skúmať [...]

Zariadenie pre seniorov plánuje generálnu rekonštrukciu

03.07.2024

Zariadenia poskytujúce služby pre seniorov v Kežmarku hlásia plnú kapacitu. O sto prijímateľov sociálnej služby sa starajú v Zariadení pre seniorov (ZPS) a o jedenástich v Zariadení opatrovateľskej služby (ZOS). O aktuálnom stave, ale i o plánoch na leto sme sa zhovárali s Petrom Vilčekom, riaditeľom ZPS a ZOS. Kežmarok bol dva roky po sebe nositeľom titulu [...]

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.

putin, lavrov, peskov

Americké rakety v Nemecku? Obeťami budú metropoly Európy, vyhráža sa Kremeľ

13.07.2024 17:40

Rusko by totiž mohlo namieriť svoje rakety na ich hlavné mestá, čím by sa zopakovala konfrontácia z obdobia studenej vojny.

zemplinska

Opitý mladík sa topil v Zemplínskej Šírave, pomáhal náhodný okoloidúci

13.07.2024 17:29

Polícia upozorňuje, že kombinácia alkoholu, horúčav a kúpania môže byť nebezpečná.

ONDREJ MIŠKOVIČ

S láskou k poznaniu a vášňou pre písanie sa snažím prinášať články, ktoré vás inšpirujú a rozširujú vaše obzory. Dúfam, že sa na mojom blogu cítite ako na dobrodružnej ceste, kde každý článok je ďalším krokom v objavovaní nekonečných možností mysle a sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 256
Celková čítanosť: 351460x
Priemerná čítanosť článkov: 1373x

Autor blogu