Založ si blog

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Iniciatíva Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok je dnes už tradičnou vianočnou zbierkou. Spája generácie ľudí, od detí, rodín a seniorov.

Zbierka darčekov v krabici od topánok pre osamelých seniorov prebieha v predvianočnom období, tento rok konkrétne od 20. novembra do 4. decembra. Všetky informácie, ako sa zapojiť a kde krabičky priniesť, nájdete na www.kolkolasky.sk. Iniciatívu nám predstavila Martina Halčínová, ktorá sa jej v Kežmarku a okolitých mestách venuje.

Koľko krabíc sa vyzbieralo minulý rok?

Minulý rok sa po celom Slovensku vyzbieralo a rozdalo nádherných 60 236 krabičiek plných lásky. Z toho 9 625 darčekov sa rozdalo v Prešovskom kraji. Ďakujeme každému, kto sa do našej iniciatívy zapojil alebo jej akokoľvek pomohol.

Ako prebieha zber?

Celá zbierka funguje na sieti kontaktných osôb, ktoré zbierajú po celom Slovensku, vo všetkých krajských a okresných mestách a vo viacerých obciach. Tieto kontaktné osoby sú uvedené na spomínanom webe v zozname kontaktných osôb. Pri svojom mene majú uvedené presné zberné miesta a časy, kedy krabičky možno v období 20. novembra do 4. decembra priniesť. Následne ich kontaktné osoby vyzdvihnú, skontrolujú, doplnia o detské pozdravy alebo chýbajúce darčeky. Ďalej zaznačia, či je určená pre babku alebo dedka a zalepia nálepkou Koľko lásky, o. z. Takto pripravené darčeky sa v správnom počte potom do zariadenia distribuujú a rozdávajú často v sprievode detí, piesní a iných radostí.

Čo majú dávať ľudia do zoznamu darčekov?

Na webe www.kolkolasky.sk nájdete celé zoznamy toho, čo patrí a čo nepatrí do darčekov. Ale hlavný koncept darčeka je, aby ste ho pripravili z lásky, akoby ste ho chystali pre vlastných starých rodičov. Skúste sa pri balení rozpamätať, čo mali/majú radi oni a podľa toho krabičku naplňte. Mala by však obsahovať niečo sladké, niečo slané, niečo teplé, niečo mäkké, niečo voňavé, niečo na zábavu a predovšetkým niečo od srdca.

Čo nemajú dávať do krabičiek?

Určite do krabičiek nepatria sladkosti po záruke alebo z obdobia Veľkej noci, alkohol, lieky, nebezpečné predmety, sviečky, peniaze, otvorená kozmetika a drogéria, použité ponožky a čiapky, akokoľvek viditeľné zbytočnosti ako sošky ešte s prachom z police ani veci, ktorých sa vyslovene chceme doma zbaviť.

Čo ti to osobne dáva?

Je to náročná práca a vyžaduje si obrovské množstvo energie a času, ale jej výsledok na konci – vidieť šťastné a vďačné tváre seniorov, ma dobije energiou na niekoľko mesiacov. Dáva mi to pocit veľkej sebarealizácie a zmysel, ktorý v iných veciach nenachádzam. Takisto to učí moje deti, ako by mal tento svet fungovať. Verím, že to s nich formuje dobrých ľudí.

Každý desiaty človek v okrese Kežmarok je nezamestnaný

05.02.2024

Začiatok roka je vždy spojený s bilancovaním toho starého a výzvami na ten nový. Okres Kežmarok patrí medzi okresy s najvyšším počtom nezamestnanosti. Celkový počet evidovaných uchádzačov o zamestnanie v okrese Kežmarok je k 1. januáru 5 761 osôb, z toho disponibilných je 4 852 osôb. Občanov z marginalizovaných skupín je 4 008. Podľa štatistických údajov k 30. [...]

Zažite kúzlo Londýna: Nezabudnuteľný výlet do britskej metropoly

27.01.2024

Londýn. Plánovane neplánovaný výlet, ktorý bol ešte deň pred odletom otáznikom. Už druhý rok po sebe som 17. januára chcel byť niekde ďaleko. Tak ako posledný rok, som však opäť ochorel a ešte pred polnocou bol v horúčke a rozmýšľal, či ísť do toho. Nakoniec to do rána nejako zázrakom prešlo a mohol som ísť do Londýna. Prvý pohľad na Londýn [...]

Na najbližšiu túru si nezabudnite Tatranské sedmové karty

27.01.2024

Kežmarčanka Katarína Cermanová vytvorila Tatranské sedmové karty. Sú to klasické sedmové karty kompletne prekreslené do tatranského motívu. Namiesto kartových postáv sú osobnosti z Tatier, z toho tri sú priamo napojení na Kežmarok. Na sedmových kartách nájdete Alfréda Grosza, Beatu Lasky aj Ladislava Kulangu. Z neďalekého Lendaku je tam aj ženská nosička Mária [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

ONDREJ MIŠKOVIČ

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #207635

Štatistiky blogu

Počet článkov: 222
Celková čítanosť: 311334x
Priemerná čítanosť článkov: 1402x

Autor blogu