Založ si blog

Chcem aby ste vedeli, že Bobina bola úžasný pes!

Ďakujem Ti Ty malé ušaté torpédo! Pamätám si ako Ťa k nám doniesli a bol som v ôsmom ročníku na základnej škole. Malé klbko ktoré pilo len z prsta.

Bola si úžasná v tom, keď si vedela presne o 22.00 hod. zaškrabať na dvere a očami povedať: „Poď von!“ Bolo Ti vonkoncom jedno, že ja o tretej ráno vstávam do Košíc do školy, ale vedela si, že mi táto prechádzka pomôže viac ako Tebe. Pohľad doprava, pohľad doľava a poďme niekedy aj dva kilometre.

Silný moment bol aj pred pár rokmi, kedy sme boli spolu von a pes od susedov bol celý obviazaný a Ty si prišla k nemu a rozplakala sa. Toto ma vtedy dostalo ako si sa popýtala na ruky.

Stačilo zaštrngotať kľúčmi pred bytovkou už si brechala zhora. Ak náhodou si zaspala keď niekto vošiel tak aspoň si ho potom zbrechala aby mu ľúto nebolo.

Na sestrinej svadbe som Ťa na odpytávaní držal na rukách a hneď keď som Ťa pustil si si išla požehnanie rodičov pýtať aj Ty.

Vždy si chcela byť čo najbližšie stolu a počas štedrej večere si vždy krásne počúvala a ku darčekom a najmä Tvojim nemohol ísť nikto dokým sa nezje všetko.

Koľko krémov Paťa, koľko Horaliek, Míl a hovädzieho mäska si prijala, toľko lásky si vedela dať ďalej. Aj keď som bol raz chorý si mi do ruky doniesla kostičku. Aj keď som sa z nej nenajedol si ukázala ako veľmi Ti na nás záleží.

Ďakujem, že si čakala na pusu na schodoch, aj že si sa naučila toľko povelov. Aj z posledných síl si vo štvrtok vedela uhádnuť v ktorej ruke mám kostičku.

Bola si nám všetkým veľkou oporou a ďakujem, že si nám ukázala, ako sa dá život milovať.

Takýto pes sa narodí len raz! Budeš chýbať a chcem aby všetci vedeli, že Bobina bola ten najlepší pes pod slnkom aj mesiacom!

 

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

22.11.2023

Iniciatíva Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok je dnes už tradičnou vianočnou zbierkou. Spája generácie ľudí, od detí, rodín a seniorov. Zbierka darčekov v krabici od topánok pre osamelých seniorov prebieha v predvianočnom období, tento rok konkrétne od 20. novembra do 4. decembra. Všetky informácie, ako sa zapojiť a kde krabičky priniesť, nájdete na [...]

Nahraďte vo svojom živote toxických ľudí tými, čo prinášajú radosť

21.11.2023

Poznáme to, keď niekde len prídeme a nám okolie vďaka jednej osobe zoberie všetku energiu a radosť. Problémom je to, že dovoľujeme toxickým ľuďom ovplyvňovať naše dni. Ako tomu predchádzať? Návod však už máte dávno sami v sebe. Ako spoznať toxického človeka? Večne nespokojný človek, ktorý však bude opravovať hlavne naše chyby je druh tvora, ktorého sme istotne [...]

Desať skutočností nad ktorými sa pozastavovali ľudia od prvého slova v Biblii

15.10.2023

Pamätáte si na čitateľské denníky v škole? Ja áno a popravde, neznášal som to a hľadal vždy niečo na internete alebo sa pýtal spolužiačok, ktoré knihy prečítali. Viete o niekom, kto by mohol povedať, že prečítal celú Bibliu? Istotne, nájdu sa niektorí. Avšak čo tak v skratke zhrnúť to základné z nej do desiatich bodov? Pokúsme sa o to v nasledujúcich [...]

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Lavica / Škola / Trieda / Učiteľ /

Inšpekcia vníma nedostatky zo strany škôl v súvislosti s riešením šikany

29.11.2023 18:05

Šikanovanie na školách potvrdili aj zistenia Štátnej školskej inšpekcie počas prieskumu u 2 542 žiakov šiesteho a siedmeho ročníka základných škôl.

Ondrej Miškovič

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #207635

Štatistiky blogu

Počet článkov: 217
Celková čítanosť: 293079x
Priemerná čítanosť článkov: 1351x

Autor blogu