Založ si blog

Chcem aby ste vedeli, že Bobina bola úžasný pes!

Ďakujem Ti Ty malé ušaté torpédo! Pamätám si ako Ťa k nám doniesli a bol som v ôsmom ročníku na základnej škole. Malé klbko ktoré pilo len z prsta.

Bola si úžasná v tom, keď si vedela presne o 22.00 hod. zaškrabať na dvere a očami povedať: „Poď von!“ Bolo Ti vonkoncom jedno, že ja o tretej ráno vstávam do Košíc do školy, ale vedela si, že mi táto prechádzka pomôže viac ako Tebe. Pohľad doprava, pohľad doľava a poďme niekedy aj dva kilometre.

Silný moment bol aj pred pár rokmi, kedy sme boli spolu von a pes od susedov bol celý obviazaný a Ty si prišla k nemu a rozplakala sa. Toto ma vtedy dostalo ako si sa popýtala na ruky.

Stačilo zaštrngotať kľúčmi pred bytovkou už si brechala zhora. Ak náhodou si zaspala keď niekto vošiel tak aspoň si ho potom zbrechala aby mu ľúto nebolo.

Na sestrinej svadbe som Ťa na odpytávaní držal na rukách a hneď keď som Ťa pustil si si išla požehnanie rodičov pýtať aj Ty.

Vždy si chcela byť čo najbližšie stolu a počas štedrej večere si vždy krásne počúvala a ku darčekom a najmä Tvojim nemohol ísť nikto dokým sa nezje všetko.

Koľko krémov Paťa, koľko Horaliek, Míl a hovädzieho mäska si prijala, toľko lásky si vedela dať ďalej. Aj keď som bol raz chorý si mi do ruky doniesla kostičku. Aj keď som sa z nej nenajedol si ukázala ako veľmi Ti na nás záleží.

Ďakujem, že si čakala na pusu na schodoch, aj že si sa naučila toľko povelov. Aj z posledných síl si vo štvrtok vedela uhádnuť v ktorej ruke mám kostičku.

Bola si nám všetkým veľkou oporou a ďakujem, že si nám ukázala, ako sa dá život milovať.

Takýto pes sa narodí len raz! Budeš chýbať a chcem aby všetci vedeli, že Bobina bola ten najlepší pes pod slnkom aj mesiacom!

 

Hasiči kežmarského okresu oslavovali výročie založenia

05.07.2024

Bezpečnosť občanov a ochrana ich majetku pred požiarmi a inými živelnými pohromami je najdôležitejšou úlohou spoločnosti a štátu. Hasiči si v kežmarskom okrese pripomenuli už 150 rokov od začiatku ich organizovanej činnosti. Poslanie jednej z prvých hasičských jednotiek z Trenčína bolo vyjadrené heslom: „Bohu na slávu, blížnemu na pomoc.“ Toto krédo sa [...]

Matričný úrad v Kežmarku je súčasťou Európskeho združenia matrikárov

04.07.2024

Kežmarský matričný úrad vykonal v minulom roku 9 823 úkonov. O tom, s čím občania najčastejšie chodia na matriku, sme sa zhovárali so Zuzanou Kredátusovou, prezidentkou Združenia matrikárok a matrikárov Slovenskej republiky. Na zložité prípady poznajú riešenia S každým štátom máme medzinárodné dohovory, a preto musia na matrike každý takýto zápis skúmať [...]

Zariadenie pre seniorov plánuje generálnu rekonštrukciu

03.07.2024

Zariadenia poskytujúce služby pre seniorov v Kežmarku hlásia plnú kapacitu. O sto prijímateľov sociálnej služby sa starajú v Zariadení pre seniorov (ZPS) a o jedenástich v Zariadení opatrovateľskej služby (ZOS). O aktuálnom stave, ale i o plánoch na leto sme sa zhovárali s Petrom Vilčekom, riaditeľom ZPS a ZOS. Kežmarok bol dva roky po sebe nositeľom titulu [...]

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.

putin, lavrov, peskov

Americké rakety v Nemecku? Obeťami budú metropoly Európy, vyhráža sa Kremeľ

13.07.2024 17:40

Rusko by totiž mohlo namieriť svoje rakety na ich hlavné mestá, čím by sa zopakovala konfrontácia z obdobia studenej vojny.

ONDREJ MIŠKOVIČ

S láskou k poznaniu a vášňou pre písanie sa snažím prinášať články, ktoré vás inšpirujú a rozširujú vaše obzory. Dúfam, že sa na mojom blogu cítite ako na dobrodružnej ceste, kde každý článok je ďalším krokom v objavovaní nekonečných možností mysle a sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 256
Celková čítanosť: 351510x
Priemerná čítanosť článkov: 1373x

Autor blogu