Založ si blog

Výtvarné diela Vlada Krausza môžete nájsť už aj na instagrame

Vlado Krausz ako výtvarník mal niekoľko samostatných autorských výstav a vďaka dcére a voľnému času na dovolenke si založil i účet na sociálnej sieti, kde môžeme obdivovať jeho pohľad na naše mesto.

Na instagram ho už pred rokmi nahovárala dcéra, ale ako priznáva, nemal na to čas a radšej niečo tvoril. Tak to stále radšej odkladal. Zmena prišla toto leto. „V Bratislave som stretol svojho bývalého spolužiaka, tiež výtvarníka. Pri pive som mu ukazoval svoje obrazy v mobile, páčili sa mu a bol pohoršený, že to nemám na internete. Keďže som akurát šiel na dovolenku do Grécka, a tam na pláži nebolo čo robiť, tak som si na ležadle pri mori vytvoril svoj profil na instagrame,“ rozpráva umelec o počiatkoch profilu @vladokrausz na instagrame. Zameriava sa v ňom na svoju výtvarnú tvorbu, pretože, ako sám hovorí, jeho texty ľudia poznajú z rádií, koncertov a internetu. „No možno časom pridám niečo aj z tejto svojej tvorby,“ priznáva Krausz.

Čo ho na Kežmarku inšpiruje?

„Maľoval som už všeličo, čo sa týka námetov z Kežmarku. Mám dojem, že už asi všetko som zachytil, niektoré pohľady aj viackrát. Samozrejme, snažím sa, aby bol každý obraz iný, aj keď je námet rovnaký. Nemyslím, že by sa niečo maľovalo ťažko, niečo ľahko, záleží na námete, nápade, počte postáv, veľkosti obrazu. Niekedy menší obraz robím dlhšie ako veľký. Veľa času trávim rozmýšľaním, nákresmi, skicovaním a prípravou podkladu ešte pred samotným maľovaním,“ prezrádza Krausz. Nemá konkrétne nič v pláne, ale stále mu niečo nové napadne, či už je to Kežmarok, námety z iných miest na Slovensku, alebo nejaké figurálne motívy, ktoré tiež už nájdeme v jeho zbierkach.

Ondrej Miškovič

Hasiči kežmarského okresu oslavovali výročie založenia

05.07.2024

Bezpečnosť občanov a ochrana ich majetku pred požiarmi a inými živelnými pohromami je najdôležitejšou úlohou spoločnosti a štátu. Hasiči si v kežmarskom okrese pripomenuli už 150 rokov od začiatku ich organizovanej činnosti. Poslanie jednej z prvých hasičských jednotiek z Trenčína bolo vyjadrené heslom: „Bohu na slávu, blížnemu na pomoc.“ Toto krédo sa [...]

Matričný úrad v Kežmarku je súčasťou Európskeho združenia matrikárov

04.07.2024

Kežmarský matričný úrad vykonal v minulom roku 9 823 úkonov. O tom, s čím občania najčastejšie chodia na matriku, sme sa zhovárali so Zuzanou Kredátusovou, prezidentkou Združenia matrikárok a matrikárov Slovenskej republiky. Na zložité prípady poznajú riešenia S každým štátom máme medzinárodné dohovory, a preto musia na matrike každý takýto zápis skúmať [...]

Zariadenie pre seniorov plánuje generálnu rekonštrukciu

03.07.2024

Zariadenia poskytujúce služby pre seniorov v Kežmarku hlásia plnú kapacitu. O sto prijímateľov sociálnej služby sa starajú v Zariadení pre seniorov (ZPS) a o jedenástich v Zariadení opatrovateľskej služby (ZOS). O aktuálnom stave, ale i o plánoch na leto sme sa zhovárali s Petrom Vilčekom, riaditeľom ZPS a ZOS. Kežmarok bol dva roky po sebe nositeľom titulu [...]

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.

putin, lavrov, peskov

Americké rakety v Nemecku? Obeťami budú metropoly Európy, vyhráža sa Kremeľ

13.07.2024 17:40

Rusko by totiž mohlo namieriť svoje rakety na ich hlavné mestá, čím by sa zopakovala konfrontácia z obdobia studenej vojny.

ONDREJ MIŠKOVIČ

S láskou k poznaniu a vášňou pre písanie sa snažím prinášať články, ktoré vás inšpirujú a rozširujú vaše obzory. Dúfam, že sa na mojom blogu cítite ako na dobrodružnej ceste, kde každý článok je ďalším krokom v objavovaní nekonečných možností mysle a sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 256
Celková čítanosť: 351504x
Priemerná čítanosť článkov: 1373x

Autor blogu