Založ si blog

Kežmarská kapela plánuje budúci rok vydať debutový album

Žáner, ktorý hrajú, by sa dal charakterizovať ako folk s prímesou indie a popu. Hrajú od leta roku 2019, keď aj vydali svoj prvý singel Ako za starých čias. Viac sa dozviete v rozhovore.

Kedy ste vznikli a ako?

Projekt Chris May vznikol v lete roku 2019, a to už z neexistujúcej kežmarskej metalovej skupiny Wolfage. Po rozpade sme sa rozhodli pre zmenu štýlu, respektíve, prišlo to tak prirodzene. Mal som rozpísaných pár folkových skladieb, ktoré som potreboval dať nejako dokopy a chalani z bývalej kapely boli za to, že sa skladbám povenujeme a skúsime tak niečo nové.

Ktorí sú teraz členmi kapely?

Kapelu tvoria štyria členovia – Kristián Majer (gitara, spev), Filip Vojtech (bicie nástroje, vokály), Filip Bečaver (sólová gitara, vokály) a Jakub Gáborčík (basgitara).

Aké ste mali letné akcie?

Na konci júla sme si zahrali v novom príjemnom kežmarskom podniku, ktorý sa volá Mini Bar a začiatkom augusta sme sa predstavili dvojkoncertom spolu s Tomášom Raffajom na akcii Street Food Fest na Hlavnom námestí. Ďalšie koncerty sme mali 16. augusta v Tatranskej Lomnici v rámci projektu Hľadáme nové talenty a 10. septembra sa ukážeme na hrade v Kežmarku opäť aj s Tomášom Raffajom.

Čo plánujete na jeseň?

Na jeseň sa budeme pravdepodobne venovať nahrávaniu a písaniu nového materiálu. Radi by sme totiž budúci rok vydali náš debutový album, snáď sa nám to podarí. A v jesenných mesiacoch plánujeme ešte vydať nejaký ten singel.

Vo vašich klipoch sa nachádza aj Kežmarok. Je to miesto, kde čerpáte inšpiráciu?

Určite áno. Mesto Kežmarok je veľkou inšpiráciou. Všetci z kapely sme z Kežmarku a radi spomíname na časy, keď sme boli ešte deťmi, stredoškolákmi, čo všetko sme v meste zažili a podobne. Väčšina kapely v priebehu roka žije mimo Kežmarku, hlavne kvôli vysokým školám. Ale veľmi radi sa tu vraciame, keď je na to príležitosť. Mesto má nádhernú prírodu, aj tá je súčasťou našich piesní či klipov. Strávili sme v nej veľa času detskými hrami, turistikou alebo členstvom v skautskom zbore.

Kto skladá texty a hudbu?

Piesne si píšeme sami, či už je to text, alebo hudba. Väčšinou to funguje tak, že niekto príde s nejakým nápadom na pieseň, buď s nejakou gitarovou melódiou, alebo kúskom textu a potom spolu daný nápad dotvárame. Stáva sa, že niekto príde už s hotovou skladbou, vtedy spoločne dotvoríme aranžmán, alebo celú pieseň od začiatku píšeme spolu.

Ondrej Miškovič

O tom ako som tridsiatku oslávil pod Eiffelovou vežou

20.01.2023

Mali ste chuť niekedy spraviť niečo bláznivé a to, čo by ste si zapamätali do konca života. Ja som sa pre niečo také rozhodol deň pred narodeninami a stal sa z toho neopakovateľný zážitok, ktorý v sebe skrýval 2 561 kilometrov, návštevu 4 krajín a desiatky ľudí a príhod, ktoré nájdete v tomto článku o ceste z Kežmarku do Paríža a naspäť za 70 hodín. [...]

Pamiatky hodné obdivu v Kežmarku

28.12.2022

Čitateľom Novín Kežmarok priblížila pamiatkarka Ing. arch. Iveta Bujnová v rozhovore proces evidencie a ochrany národných kultúrnych pamiatok (NKP), ktorých má naše mesto viacero. Koľko pamiatok v Kežmarku je evidovaných ako NKP? Kežmarok je charakteristický rozmanitosťou zachovaného historického stavebného fondu. Aktuálne je v meste evidovaných 249 národných [...]

Baptistický kostol v Kežmarku stojí už takmer sto rokov

10.12.2022

Budova bola postavená nemeckým baptistom v roku 1928. V 60. rokoch budova nebola používaná. Neskôr v roku 1997 sa v tomto kostole začala činnosť Nezávislého baptistického zboru pod vedením Johna Gougea spolu s jeho manželkou Lydiou. Činnosť baptistického zboru funguje dodnes. Jeho hlavným cieľom je vyučovať ľudí Božiemu slovu, ktorým je Biblia. Kežmarský zbor má 20 [...]

Peter Pellegrini, parlament

Politológovia o predčasných voľbách: Najlepší termín je jún. Lídri sa snažia zo septembra vyhovoriť

31.01.2023 09:00

To, či lídri dohodu dodržia, alebo sa SaS predsa len podporí aj jún, uvidíme až dnes o piatej.

petr pavel

Čína ostro odsúdila Pavlov telefonát s taiwanskou prezidentkou

31.01.2023 08:50

Pavel podľa čínskej diplomacie ustúpil od svojich slov, že je potrebné rešpektovať princíp jednej Číny. Peking zároveň spochybnil dôveryhodnosť českého prezidenta.

zelenskyj

Na Nobelovu cenu za mier nominovali Zelenského, Erdogana či Stoltenberga

31.01.2023 07:16

Medzi zverejnenými kandidátmi na tohtoročnú Nobelovu cenu za mier prevažujú osobnosti, ktoré nejakým spôsobom súvisia s konfliktom na Ukrajine či situáciou v Rusku.

Žilina, verejné osvetlenie, protest

Tma ako v rohu. Obce vypnutím svetiel odkázali vláde, že potrebujú pomoc

31.01.2023 06:30

Presne o siedmej večer v pondelok zhaslo verejné osvetlenie v mestách a obciach 75 percent samospráv.

ANAXIOS

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #207635

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 233636x
Priemerná čítanosť článkov: 1358x

Autor blogu