Založ si blog

Kežmarská kapela plánuje budúci rok vydať debutový album

Žáner, ktorý hrajú, by sa dal charakterizovať ako folk s prímesou indie a popu. Hrajú od leta roku 2019, keď aj vydali svoj prvý singel Ako za starých čias. Viac sa dozviete v rozhovore.

Kedy ste vznikli a ako?

Projekt Chris May vznikol v lete roku 2019, a to už z neexistujúcej kežmarskej metalovej skupiny Wolfage. Po rozpade sme sa rozhodli pre zmenu štýlu, respektíve, prišlo to tak prirodzene. Mal som rozpísaných pár folkových skladieb, ktoré som potreboval dať nejako dokopy a chalani z bývalej kapely boli za to, že sa skladbám povenujeme a skúsime tak niečo nové.

Ktorí sú teraz členmi kapely?

Kapelu tvoria štyria členovia – Kristián Majer (gitara, spev), Filip Vojtech (bicie nástroje, vokály), Filip Bečaver (sólová gitara, vokály) a Jakub Gáborčík (basgitara).

Aké ste mali letné akcie?

Na konci júla sme si zahrali v novom príjemnom kežmarskom podniku, ktorý sa volá Mini Bar a začiatkom augusta sme sa predstavili dvojkoncertom spolu s Tomášom Raffajom na akcii Street Food Fest na Hlavnom námestí. Ďalšie koncerty sme mali 16. augusta v Tatranskej Lomnici v rámci projektu Hľadáme nové talenty a 10. septembra sa ukážeme na hrade v Kežmarku opäť aj s Tomášom Raffajom.

Čo plánujete na jeseň?

Na jeseň sa budeme pravdepodobne venovať nahrávaniu a písaniu nového materiálu. Radi by sme totiž budúci rok vydali náš debutový album, snáď sa nám to podarí. A v jesenných mesiacoch plánujeme ešte vydať nejaký ten singel.

Vo vašich klipoch sa nachádza aj Kežmarok. Je to miesto, kde čerpáte inšpiráciu?

Určite áno. Mesto Kežmarok je veľkou inšpiráciou. Všetci z kapely sme z Kežmarku a radi spomíname na časy, keď sme boli ešte deťmi, stredoškolákmi, čo všetko sme v meste zažili a podobne. Väčšina kapely v priebehu roka žije mimo Kežmarku, hlavne kvôli vysokým školám. Ale veľmi radi sa tu vraciame, keď je na to príležitosť. Mesto má nádhernú prírodu, aj tá je súčasťou našich piesní či klipov. Strávili sme v nej veľa času detskými hrami, turistikou alebo členstvom v skautskom zbore.

Kto skladá texty a hudbu?

Piesne si píšeme sami, či už je to text, alebo hudba. Väčšinou to funguje tak, že niekto príde s nejakým nápadom na pieseň, buď s nejakou gitarovou melódiou, alebo kúskom textu a potom spolu daný nápad dotvárame. Stáva sa, že niekto príde už s hotovou skladbou, vtedy spoločne dotvoríme aranžmán, alebo celú pieseň od začiatku píšeme spolu.

Ondrej Miškovič

Hasiči kežmarského okresu oslavovali výročie založenia

05.07.2024

Bezpečnosť občanov a ochrana ich majetku pred požiarmi a inými živelnými pohromami je najdôležitejšou úlohou spoločnosti a štátu. Hasiči si v kežmarskom okrese pripomenuli už 150 rokov od začiatku ich organizovanej činnosti. Poslanie jednej z prvých hasičských jednotiek z Trenčína bolo vyjadrené heslom: „Bohu na slávu, blížnemu na pomoc.“ Toto krédo sa [...]

Matričný úrad v Kežmarku je súčasťou Európskeho združenia matrikárov

04.07.2024

Kežmarský matričný úrad vykonal v minulom roku 9 823 úkonov. O tom, s čím občania najčastejšie chodia na matriku, sme sa zhovárali so Zuzanou Kredátusovou, prezidentkou Združenia matrikárok a matrikárov Slovenskej republiky. Na zložité prípady poznajú riešenia S každým štátom máme medzinárodné dohovory, a preto musia na matrike každý takýto zápis skúmať [...]

Zariadenie pre seniorov plánuje generálnu rekonštrukciu

03.07.2024

Zariadenia poskytujúce služby pre seniorov v Kežmarku hlásia plnú kapacitu. O sto prijímateľov sociálnej služby sa starajú v Zariadení pre seniorov (ZPS) a o jedenástich v Zariadení opatrovateľskej služby (ZOS). O aktuálnom stave, ale i o plánoch na leto sme sa zhovárali s Petrom Vilčekom, riaditeľom ZPS a ZOS. Kežmarok bol dva roky po sebe nositeľom titulu [...]

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.

putin, lavrov, peskov

Americké rakety v Nemecku? Obeťami budú metropoly Európy, vyhráža sa Kremeľ

13.07.2024 17:40

Rusko by totiž mohlo namieriť svoje rakety na ich hlavné mestá, čím by sa zopakovala konfrontácia z obdobia studenej vojny.

zemplinska

Opitý mladík sa topil v Zemplínskej Šírave, pomáhal náhodný okoloidúci

13.07.2024 17:29

Polícia upozorňuje, že kombinácia alkoholu, horúčav a kúpania môže byť nebezpečná.

ONDREJ MIŠKOVIČ

S láskou k poznaniu a vášňou pre písanie sa snažím prinášať články, ktoré vás inšpirujú a rozširujú vaše obzory. Dúfam, že sa na mojom blogu cítite ako na dobrodružnej ceste, kde každý článok je ďalším krokom v objavovaní nekonečných možností mysle a sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 256
Celková čítanosť: 351467x
Priemerná čítanosť článkov: 1373x

Autor blogu