Založ si blog

Kežmarská kapela plánuje budúci rok vydať debutový album

Žáner, ktorý hrajú, by sa dal charakterizovať ako folk s prímesou indie a popu. Hrajú od leta roku 2019, keď aj vydali svoj prvý singel Ako za starých čias. Viac sa dozviete v rozhovore.

Kedy ste vznikli a ako?

Projekt Chris May vznikol v lete roku 2019, a to už z neexistujúcej kežmarskej metalovej skupiny Wolfage. Po rozpade sme sa rozhodli pre zmenu štýlu, respektíve, prišlo to tak prirodzene. Mal som rozpísaných pár folkových skladieb, ktoré som potreboval dať nejako dokopy a chalani z bývalej kapely boli za to, že sa skladbám povenujeme a skúsime tak niečo nové.

Ktorí sú teraz členmi kapely?

Kapelu tvoria štyria členovia – Kristián Majer (gitara, spev), Filip Vojtech (bicie nástroje, vokály), Filip Bečaver (sólová gitara, vokály) a Jakub Gáborčík (basgitara).

Aké ste mali letné akcie?

Na konci júla sme si zahrali v novom príjemnom kežmarskom podniku, ktorý sa volá Mini Bar a začiatkom augusta sme sa predstavili dvojkoncertom spolu s Tomášom Raffajom na akcii Street Food Fest na Hlavnom námestí. Ďalšie koncerty sme mali 16. augusta v Tatranskej Lomnici v rámci projektu Hľadáme nové talenty a 10. septembra sa ukážeme na hrade v Kežmarku opäť aj s Tomášom Raffajom.

Čo plánujete na jeseň?

Na jeseň sa budeme pravdepodobne venovať nahrávaniu a písaniu nového materiálu. Radi by sme totiž budúci rok vydali náš debutový album, snáď sa nám to podarí. A v jesenných mesiacoch plánujeme ešte vydať nejaký ten singel.

Vo vašich klipoch sa nachádza aj Kežmarok. Je to miesto, kde čerpáte inšpiráciu?

Určite áno. Mesto Kežmarok je veľkou inšpiráciou. Všetci z kapely sme z Kežmarku a radi spomíname na časy, keď sme boli ešte deťmi, stredoškolákmi, čo všetko sme v meste zažili a podobne. Väčšina kapely v priebehu roka žije mimo Kežmarku, hlavne kvôli vysokým školám. Ale veľmi radi sa tu vraciame, keď je na to príležitosť. Mesto má nádhernú prírodu, aj tá je súčasťou našich piesní či klipov. Strávili sme v nej veľa času detskými hrami, turistikou alebo členstvom v skautskom zbore.

Kto skladá texty a hudbu?

Piesne si píšeme sami, či už je to text, alebo hudba. Väčšinou to funguje tak, že niekto príde s nejakým nápadom na pieseň, buď s nejakou gitarovou melódiou, alebo kúskom textu a potom spolu daný nápad dotvárame. Stáva sa, že niekto príde už s hotovou skladbou, vtedy spoločne dotvoríme aranžmán, alebo celú pieseň od začiatku píšeme spolu.

Ondrej Miškovič

Isus Christos ako zakladateľ kresťanstva

20.08.2023

Kantov prístup pochopenia Christa sa považuje za sekulárnejší a založený na racionálnom a etickom chápaní kresťanstva. Kant predovšetkým opisuje vecí, ktoré sú oddelené od náboženstva. V kontexte náboženstva Kant upriamuje na označenie oddelenia štátu alebo verejných inštitúcií od náboženských vplyvov. Sekulárny prístup, ktorý Kant predstavuje sa zameriava na [...]

Isus Christos ako Syn Boží

20.08.2023

Kant vo svojej kritickej filozofiou, ktorej najvýznamnejším dielom je Kritika čistého rozumu sa zaoberá otázkou poznania a upriamuje čitateľa na to, ako a do akej miery môžeme získať istotu a poznatky o svete a Božom zjavení v dejinách ľudstva. [1] Kant odmietal nadprirodzené aspekty kresťanského náboženstva, ako sú zázraky, vzkriesenie a božskú podstata Christa. [2] [...]

Isus Christos ako historická postava

20.08.2023

Nemecký idealizmus pestuje Christológiu, ktorá je hlavne dejinno-filozofická. [1] V prípade vnímania Christa z historického charakteru existovali v rámci nemeckého idealizmu rozdielne postoje. Každý filozof idealizmu mal vlastný individuálny prístup a interpretáciu, ktorá závisela od jeho vlastného filozofického systému, presvedčenia a osobného postoja ku Christovi a viere [...]

Alexandr Lukašenko

Švajčiarsky súd oslobodil bývalého agenta bieloruskej eskadry smrti

28.09.2023 22:46

Garavského súdili za nútené zmiznutie troch politických odporcov prezidenta Alexandra Lukašenka koncom 90. rokov 20. storočia.

javor, británia, hadrianov val, robin hood

V noci niekto vyrúbal zrejme najznámejší strom v Británii

28.09.2023 21:18

Išlo o javor, ktorý rástol neďaleko Hadrianovho valu na severe Anglicka.

voľby v Bratislave

Výpočet mandátov: Aký silný vplyv majú nevoliči na výsledok parlamentných volieb?

28.09.2023 20:00

Postoj nevoličov napovedá, že sa ich voľby netýkajú, ale istým spôsobom pomáhajú víťaznej politickej strane v obsadení čo najviac mandátov v parlamente.

ANAXIOS

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #207635

Štatistiky blogu

Počet článkov: 204
Celková čítanosť: 275343x
Priemerná čítanosť článkov: 1350x

Autor blogu