Založ si blog

Láska vydržala naprieč rokmi

Napriek tomu, že mnohí berú svadbu ako oslavu či potrebu úradného potvrdenia, existujú prípady, keď láska pretrvá roky. Pri príležitosti ľanového výročia sobáša sa v priestoroch radnice uskutočnilo obnovenie sľubu Jána a Heleny Vernarcovcov.

Matričný zápis 1987

V tom čase, keď sa písal rok 1987, je v matričnej knihe manželstiev v matričnom obvode Kežmarok, vo zväzku číslo 14, na strane 155, pod poradovým číslom 1 zapísané: Dňa 6. januára 1987 uzavreli manželstvo ženích Ján Vernarec narodený v Kežmarku, bytom Bratislava a Helena Kynclová, narodená a žijúca v Českej republike. Pred svedkami bolo spoločným vyhlásením ich manželstvo uznané za právoplatné. Podľa uvedených údajov uplynulo 6. januára 35 rokov od chvíle, keď si manželia Vernarcovci povedali svoje áno a svoj sľub písomne potvrdili. Pri príležitosti ich významného spoločného jubilea ich prijal primátor Ján Ferenčák.

Symbolická obnova manželských sľubov

Na pôde kežmarskej radnice oslávili životné jubileum Helena a Ján Vernarcovci 21. januára. Najkrajší moment vo svojom živote si pripomenuli pri symbolickej obnove manželských sľubov. „Milí oslávenci, želám vám v mene svojom i ostatných tu prítomných, aby vaše manželstvo bolo i naďalej naplnením vašich túžob a želaní. Prajem vám, aby ste svojou životnou cestou kráčali v dobrom zdraví a aby sa vám aj v ďalších rokoch spolužitia podarilo uchovať si úprimnú lásku a porozumenie tak ako doteraz,“ zaznelo z úst primátora na slávnostnom prijatí.

Po výmene prstienkov, bozku a fotografovaní sa manželia Vernarcovci presunuli do zasadačky, kde primátorovi a zamestnancom mestského úradu povedali viac o príbehu svojho života, ktorý sa písal v kežmarských uliciach.

Ondrej Miškovič

Mojich 10 rád ak by som mal ísť znova do Prahy

07.06.2022

Venujem sa už dlhšiu dobu Google sprievodcovi a Praha mi priniesla viaceré krásne zábery a samozrejme spomienky. Ak chcete vidieť všetky fotografie z českého výletu navštívte môj profil na Google sprievodcovi. Link nájdete pod týmto článkom. Zobrazenia mojich fotografií na Google mapách sa približujú k miliónu, buď sú pekné alebo je ich veľmi veľa. Verím, že tá prvá [...]

Letné terasy na pomoc podnikateľom a podporu cestovného ruchu pod Tatrami

25.02.2022

Jednou z daní, ktorú môže mesto ukladať na základe zákona č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov je daň za užívanie verejného priestranstva. Mesto Kežmarok zaviedlo uloženie dane za užívanie verejného priestranstva všeobecne záväzným nariadením mesta Kežmarok č. 11/2019 [...]

Prvé výsledky sčítania obyvateľstva v Kežmarku

22.02.2022

Sčítanie svojou prípravou a realizáciou patrí k najnáročnejším a najrozsiahlejším štatistickým zisťovaniam. Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 nadviazalo na dlhú históriu na území Slovenska, prinášame vám prvé základné výsledky sčítania obyvateľstva v Kežmarku. Počet obyvateľov celkový počet obyvateľov: 15 552 mužov: 7 542 (48,5 %) žien: 8 010 [...]

Chris Pincher

'Extrémne opitý obchytkával mužov'. Johnson rieši v strane ďalší škandál

02.07.2022 06:38

Vláda britského premiéra Borisa Johnsona čelí ďalšiemu alkoholickému škandálu.

Španielsko, ČR, EÚ, predsedníctvo,

Tisíc úradníkov, 140 miliónov eur. Francúzi chceli mať predsedníctvo EÚ lepšie ako Fíni

02.07.2022 06:19

Naše predsedníctvo EÚ nebolo také veľké ako nemecké, ale chceli sme to mať okázalejšie ako Fíni, kde sa akcie konali v hangári, uviedol hovorca francúzskej vlády.

Ukrajina, Rusko, konflikt, vojna, Odesa

ONLINE: Boje na Ukrajine rozhodujú delá a rakety. Kyjev dostane ďalšie

02.07.2022 06:00, aktualizované: 09:11

"Neviem, ako sa to skončí, ale neskončí sa to tak, že by Rusko porazilo Ukrajinu na ukrajinskom území," odkázal na summite NATO Biden Putinovi.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Pre Sulíka prišiel správny čas na odchod z koalície

02.07.2022 06:00

Fínsko a Švédsko sú už len krok od vstupu do NATO. Súhlasiť musí aj Slovensko. "Keby to parlament odhlasoval ešte v lete, bolo by to od nás veľké gesto," povedal Andrej Matišák.

ANAXIOS

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #153153

Štatistiky blogu

Počet článkov: 148
Celková čítanosť: 188112x
Priemerná čítanosť článkov: 1271x

Autor blogu