Založ si blog

Láska vydržala naprieč rokmi

Napriek tomu, že mnohí berú svadbu ako oslavu či potrebu úradného potvrdenia, existujú prípady, keď láska pretrvá roky. Pri príležitosti ľanového výročia sobáša sa v priestoroch radnice uskutočnilo obnovenie sľubu Jána a Heleny Vernarcovcov.

Matričný zápis 1987

V tom čase, keď sa písal rok 1987, je v matričnej knihe manželstiev v matričnom obvode Kežmarok, vo zväzku číslo 14, na strane 155, pod poradovým číslom 1 zapísané: Dňa 6. januára 1987 uzavreli manželstvo ženích Ján Vernarec narodený v Kežmarku, bytom Bratislava a Helena Kynclová, narodená a žijúca v Českej republike. Pred svedkami bolo spoločným vyhlásením ich manželstvo uznané za právoplatné. Podľa uvedených údajov uplynulo 6. januára 35 rokov od chvíle, keď si manželia Vernarcovci povedali svoje áno a svoj sľub písomne potvrdili. Pri príležitosti ich významného spoločného jubilea ich prijal primátor Ján Ferenčák.

Symbolická obnova manželských sľubov

Na pôde kežmarskej radnice oslávili životné jubileum Helena a Ján Vernarcovci 21. januára. Najkrajší moment vo svojom živote si pripomenuli pri symbolickej obnove manželských sľubov. „Milí oslávenci, želám vám v mene svojom i ostatných tu prítomných, aby vaše manželstvo bolo i naďalej naplnením vašich túžob a želaní. Prajem vám, aby ste svojou životnou cestou kráčali v dobrom zdraví a aby sa vám aj v ďalších rokoch spolužitia podarilo uchovať si úprimnú lásku a porozumenie tak ako doteraz,“ zaznelo z úst primátora na slávnostnom prijatí.

Po výmene prstienkov, bozku a fotografovaní sa manželia Vernarcovci presunuli do zasadačky, kde primátorovi a zamestnancom mestského úradu povedali viac o príbehu svojho života, ktorý sa písal v kežmarských uliciach.

Ondrej Miškovič

Kaštieľ Strážky ako som ho nepoznal

19.05.2024

Okolo nás je veľa pamiatok a príbehov, ktoré len tak prejdeme bez povšimnutia.Navštívil SNG Kaštieľ Strážky a čo ma zaujalo na osobe Ladislava Mednyánszkeho boli tri skutočnosti: Trpel maniodepresiou Bipolárna afektívna porucha (BAP), čiže maniodepresívna psychóza, je závažné a dlhodobé psychické ochorenie vyznačujúce sa poruchou vyšších mozgových funkcií. [...]

Historickú železničnú v Kežmarku stanicu čaká rekonštrukcia

01.05.2024

Mesto Kežmarok je výnimočné svojimi pamiatkami a budovami, ktoré boli centrom politiky, náboženstva, ale aj dopravy. Historická železničná stanica v Kežmarku je jedinečná svojou polohou a významom pre celý Spiš. V najbližších mesiacoch nás čaká jej oprava. V minulosti patrila budova kežmarskej stanice k najkrajším v celom Uhorsku. Postavená bola v rokoch 1914 až [...]

Za dverami tajomstva: Cesta do srdca pravoslávného chrámu v Ľubici

24.04.2024

Pravoslávna cirkevná obec v Ľubici začala písať svoje dejiny 2. marca 1951. Malý chrám pri ceste smerom z okresného mesta Kežmarok v sebe skrýva bohato zdobené ikonami vypísané steny chrámu. Aj keď ľubický pravoslávny chrám malý i mladý a jeho základný kameň bol posvätený v roku 1999, môže sa pravoslávna cirkevná obec pochváliť pokročilým štádiom [...]

opitý muž, polícia

Opitý muž sa vlastnej matke vyhrážal smrťou, polícia ho obvinila

27.05.2024 10:30

Dychovou skúškou bola u zadržaného zistená prítomnosť alkoholu v dychu vo výške 2,25 promile.

Medvedev

Rádioaktívny popol vás neminie, hrozí Medvedev Poľsku. Reaguje na Sikorského slová

27.05.2024 10:08

Američania Rusom povedali – ak odpálite atómovku, tak aj keby nikoho nezabila, zasiahneme všetky vaše ciele na Ukrajine a všetky zničíme, vyhlásil Sikorski.

Izrael / Tank / Gaza /

Borrell: Izrael pokračuje v bojových krokoch aj napriek rozhodnutiu súdneho dvora

27.05.2024 10:01

Medzinárodný súdny dvor minulý týždeň Izraelu nariadil okamžite zastaviť vojenskú ofenzívu v Rafahu.

srna, medveď

Obce pod Tatrami opäť upozorňujú na výskyt medveďa v blízkosti intravilánu

27.05.2024 09:40

Blízko domov roztrhal medveď lesnú zver.

ONDREJ MIŠKOVIČ

S láskou k poznaniu a vášňou pre písanie sa snažím prinášať články, ktoré vás inšpirujú a rozširujú vaše obzory. Dúfam, že sa na mojom blogu cítite ako na dobrodružnej ceste, kde každý článok je ďalším krokom v objavovaní nekonečných možností mysle a sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 242
Celková čítanosť: 339228x
Priemerná čítanosť článkov: 1402x

Autor blogu