Založ si blog

Láska vydržala naprieč rokmi

Napriek tomu, že mnohí berú svadbu ako oslavu či potrebu úradného potvrdenia, existujú prípady, keď láska pretrvá roky. Pri príležitosti ľanového výročia sobáša sa v priestoroch radnice uskutočnilo obnovenie sľubu Jána a Heleny Vernarcovcov.

Matričný zápis 1987

V tom čase, keď sa písal rok 1987, je v matričnej knihe manželstiev v matričnom obvode Kežmarok, vo zväzku číslo 14, na strane 155, pod poradovým číslom 1 zapísané: Dňa 6. januára 1987 uzavreli manželstvo ženích Ján Vernarec narodený v Kežmarku, bytom Bratislava a Helena Kynclová, narodená a žijúca v Českej republike. Pred svedkami bolo spoločným vyhlásením ich manželstvo uznané za právoplatné. Podľa uvedených údajov uplynulo 6. januára 35 rokov od chvíle, keď si manželia Vernarcovci povedali svoje áno a svoj sľub písomne potvrdili. Pri príležitosti ich významného spoločného jubilea ich prijal primátor Ján Ferenčák.

Symbolická obnova manželských sľubov

Na pôde kežmarskej radnice oslávili životné jubileum Helena a Ján Vernarcovci 21. januára. Najkrajší moment vo svojom živote si pripomenuli pri symbolickej obnove manželských sľubov. „Milí oslávenci, želám vám v mene svojom i ostatných tu prítomných, aby vaše manželstvo bolo i naďalej naplnením vašich túžob a želaní. Prajem vám, aby ste svojou životnou cestou kráčali v dobrom zdraví a aby sa vám aj v ďalších rokoch spolužitia podarilo uchovať si úprimnú lásku a porozumenie tak ako doteraz,“ zaznelo z úst primátora na slávnostnom prijatí.

Po výmene prstienkov, bozku a fotografovaní sa manželia Vernarcovci presunuli do zasadačky, kde primátorovi a zamestnancom mestského úradu povedali viac o príbehu svojho života, ktorý sa písal v kežmarských uliciach.

Ondrej Miškovič

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

22.11.2023

Iniciatíva Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok je dnes už tradičnou vianočnou zbierkou. Spája generácie ľudí, od detí, rodín a seniorov. Zbierka darčekov v krabici od topánok pre osamelých seniorov prebieha v predvianočnom období, tento rok konkrétne od 20. novembra do 4. decembra. Všetky informácie, ako sa zapojiť a kde krabičky priniesť, nájdete na [...]

Nahraďte vo svojom živote toxických ľudí tými, čo prinášajú radosť

21.11.2023

Poznáme to, keď niekde len prídeme a nám okolie vďaka jednej osobe zoberie všetku energiu a radosť. Problémom je to, že dovoľujeme toxickým ľuďom ovplyvňovať naše dni. Ako tomu predchádzať? Návod však už máte dávno sami v sebe. Ako spoznať toxického človeka? Večne nespokojný človek, ktorý však bude opravovať hlavne naše chyby je druh tvora, ktorého sme istotne [...]

Chcem aby ste vedeli, že Bobina bola úžasný pes!

26.10.2023

Ďakujem Ti Ty malé ušaté torpédo! Pamätám si ako Ťa k nám doniesli a bol som v ôsmom ročníku na základnej škole. Malé klbko ktoré pilo len z prsta. Bola si úžasná v tom, keď si vedela presne o 22.00 hod. zaškrabať na dvere a očami povedať: „Poď von!“ Bolo Ti vonkoncom jedno, že ja o tretej ráno vstávam do Košíc do školy, ale vedela si, že mi táto [...]

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Lavica / Škola / Trieda / Učiteľ /

Inšpekcia vníma nedostatky zo strany škôl v súvislosti s riešením šikany

29.11.2023 18:05

Šikanovanie na školách potvrdili aj zistenia Štátnej školskej inšpekcie počas prieskumu u 2 542 žiakov šiesteho a siedmeho ročníka základných škôl.

kočner, černák

Kočner sa vo väznici pochytil s Černákom. Dôvod bol vskutku bizarný

29.11.2023 17:20

Černák si v Leopoldove odpykáva doživotie za vraždy. Kočnera poslal súd za mreže na 19 rokov za falšovanie zmeniek.

Ondrej Miškovič

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #207635

Štatistiky blogu

Počet článkov: 217
Celková čítanosť: 293056x
Priemerná čítanosť článkov: 1350x

Autor blogu