Založ si blog

Tréningy sú pre Zuzanu Bujňákovú všetko

Kežmarský šport si môže pripísať ďalší úspech. Zuzana Bujňáková sa stala majsterkou Slovenska Kick Light do 65 kg. Tvrdý tréning a odbornosť trénerov boli jej kľúčom k víťazstvu. Prinášame Vám rozhovor so športovkyňou, o ktorej istotne budeme ešte počuť.

Kedy si začala so športom?

Už odmalička som sa rada hýbala, behala, či bicyklovala. Športu som sa začala venovať na základnej škole v piatom ročníku, keď som začala chodiť na basketbal. Telesná výchova bol vždy môj obľúbený predmet a stále aj je. Snažila som sa na každej hodine podať čo najlepší výkon a svoje výsledky som porovnávala skôr s chlapcami. Chodila som behať za školu, v ôsmom ročníku som začala hrať hokejbal a florbal. V deviatom som objavila bojové umenia a crossfit, najprv capoeiru a potom jiu-jitsu. Nechcela som vymeškať žiadny tréning. Avšak prišiel zlom a krátko po začatí prvého ročníka na strednej škole sa mi stal úraz, keď som rok nemohla cvičiť. Do formy som sa dostávala najprv len bicyklovaním, potom behom. Stále som sa bála začať poriadne trénovať, až kým mi do života neprišiel správny človek. Vďaka nemu som zistila, aký skvelý je život s kickboxom.

Kto Ťa viedol k víťaznému úspechu?

Bez pochýb môj tréner Jozef Kušmírek. Neustále ma povzbudzoval a vravel mi, že to mám skúsiť na majstrovstvách, lebo na to mám. Mal pravdu a som mu za to neskutočne vďačná. Aj počas víťazného zápasu mi stále kričal to, čo som potrebovala počuť. Týmto chcem poďakovať aj ostatným trénerom, ktorí ma pripravovali na zápas. Ďakujem za váš čas, skúsenosti, za každý sparing. Bez vás a vašej podpory by som dnes nebola tam, kde som.

Ako hodnotíš tréningy?

Tréningy sú pre mňa všetko. Prelínanie vytrvalosti a sily je dokonalé. Úplne mi nahradili predošlé tréningy, najmä to čo ma z nich najviac bavilo: kopy z capoeiry, techniky z ji-jitsu aj kondičku z crossfitu.

Koľko času tráviš tréningom a ako popritom zvládaš školu?

Snažím sa tri hodiny trikrát týždenne, ale nie vždy sa to dá, keďže študujem až v Žiline a každý deň dochádzam. No nejako to zvládam, pretože kickbox stojí za všetko.

Čo robíš vo svojom voľnom čase?

Väčšinou športujem, rada trávim čas v prírode, hlavne v Tatrách, behám s mojimi štvornohými kamarátmi , bicyklujem, plávam, otužujem. Rada skúšam nové veci. Venujem sa aj lezeniu. Zatiaľ leziem len boulder, ale čoskoro chcem skúsiť aj lezenie na skale.

Ondrej Miškovič

Cenu kežmarského remeselníka si odniesol Švéd

04.12.2022

Dielo Zrodený v ohni putuje po víťazstve na turnaji Knockout 4, ktoré sme mohli v našom meste vidieť 11. júna do rúk Joakima Hägga do Švédska. Autorom je Michal Prypoň, ktorého roky stretávame na festivale Európske ľudové remeslo, Festivale za euro, ako aj v júni na Festivale študentského remesla. Nenápadný kováč, ktorý napriek svojmu hendikepu dokáže vytvoriť na [...]

Gréckokatolíci v Kežmarku majú už vlastnú farnosť

03.12.2022

Návšteva biskupa Mons. Petra Rusnáka bola 20. júla spojená s vyhlásením novozriadenej Gréckokatolíckej farnosti Kežmarok. V stredu 20. júla navštívil Gréckokatolícku farnosť Ľubica-Kežmarok apoštolský administrátor Prešovskej archieparchie vladyka Mons. Peter Rusnák. Pozdrav od občanov mu odovzdal hneď po príchode Jozef Matia, viceprimátor mesta Kežmarok. Návšteva [...]

Ladislav Melikant, duša festivalu Európske ľudové remeslo

01.12.2022

Festival sa vo svojom 30. ročníku niesol v znamení spomienok na jeho zakladateľov a dlhoročných podporovateľov. Cenu In memoriam si za svoju obetavú činnosť právom zaslúžil i Kežmarčan Ladislav Melikant. S jeho synom sme spomínali na to, ako festival prežívala rodina Melikantovcov. Na atmosfére v meste bolo pred začiatkom EĽRO cítiť, že sa niečo blíži, inak tomu nebolo [...]

Maroš Žilinka

Pred domom generálneho prokurátora Žilinku protestovali občania

04.12.2022 17:20

Nespokojní občania nesúhlasia s jeho pôsobením na Generálnej prokuratúre.

vlaky, Banská Štiavnica, pravidelné spoje, stopka

Štiavničania a dochádzajúci študenti sú znechutení: vlaky tu nepotrebujú len turisti

04.12.2022 17:00

Železničná stanica v banskom meste bude počas pracovného týždňa prázdna. Pravidelné spoje tam dostali stopku.

Ukrajina / Vojak / Zbraň / Puška / Samopal /

Syna otráveného agenta Litvinenka chceli naverbovať do armády

04.12.2022 15:38

Bývalého ruského agenta a prebehlíka na stranu Západu zavraždili v roku 2006 v Londýne rádioaktívnym prvkom polónium 210.

Veronika Remišová, Marián Viskupič

Remišová obvinila SaS. Snažia sa zlomiť poslancov, aby hlasovali za pád vlády: Podľa Viskupiča opäť klame

04.12.2022 15:15

Ani vlastná mať im nerozumie. Čo vlastne chcú? Pýta sa šéfka Za ľudí Veronika Remišová.

ANAXIOS

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #207635

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 218081x
Priemerná čítanosť článkov: 1330x

Autor blogu