Založ si blog

Ako uverejňovať príťažlivé príspevky na sociálnych sieťach?

Dôležité pri zverejňovaní príspevkov je zachovávať stavbu.
Ľudský mozog je prudko návykový na stálosť a prvý dojem s príspevkom viete urobiť iba raz.
Príspevok na sociálnych sieťach musí mať tri dôležité vlastnosti:

 1. VYVOLAJTE PRÍSPEVKOM EMÓCIU
  Pre vytváranie príspevkov je prvotný krok zodpovedanie otázky, čo príspevkom chceme dosiahnuť. Striedanie krátkych a dlhých príspevkov vyvoláva pestrosť a príťažlivosť. Ak začnete svojich návštevníkoch nudiť, tak v tom momente sa na Vás vykašľú a zrušia odber príspevkov. Emócia v príspevkoch je dôležitá. Medzi najosvedčenejšiu stavbu príspevku pokladám túto:

(EMOTIKON) (NADPIS – HLAVNÁ MYŠLIENKA PRÍSPEVKU NAPÍSANÁ KAPITÁLKAMI)

(MEDZERA – Pre čitateľnosť je dôležité ju zachovávať)

Text so stručným úvodom, do prvého odseku sa hodia fakty, prípadná otázka.

(MEDZERA)

Stredný text nech je najdlhší a vystihuje podstatu toho, čo chcete povedať.

(MEDZERA)

Záverečný text, viac ako päť odsekov v príspevku nikdy nepoužívajte.

(MEDZERA)

Viac sa dočítate na: (Ak máte webstránku a chcete na ňu odkázať, tak to istotne urobte, avšak, nezabúdajte, že link treba skrátiť, najlepšie cez nejaký skracovač linkov)

(MEDZERA)

Hastagy (Veľmi dôležité v dnešnej dobe, prvý hastag nech je najvšeobecnejší a potom zužujte, nebojte sa do prvého hastagu dať Vašu značku, meno, alebo ideový koncept.)

 1. MENEJ JE NIEKEDY VIAC
  Ak už máte stránku pekne rozbehnutú musíte si určiť čo v príspevku chcete dať do popredia. Obrázok musí mať vysoké rozlíšenie, predtým ho prežeňte aspoň nejakým free programom na úpravu grafiky (odporúčam platformu canva.com alebo program PhotoScape)
  Zamerajte svoj vizuálny obsah na emóciu – nech je na ňom niečo najviac inšpirujúce, nech sú farby živé a nie tmavé a hlavne, nech ste Vy sami s príspevkom spokojní.

 1. PRÍSPEVOK MUSÍ BYŤ NAČASOVANÝ
  Nezabúdajte na pravidlo, že menej je niekedy viac, preto príspevky časujte a hlavne sledujte vždy u nich aj štatistiky, ktoré Vám napovedia, kedy Vašu stránku najviac navštevujú, kto ju navštevuje a hlavne či sa im obsah páči. Niekto sa zameriava na počet like-ov na príspevku, nedajte sa tým však oklamať. Vy sledujte počet videní príspevku. Dosah príspevkov je tým smerodatným pre Vás.

O tom ako som tridsiatku oslávil pod Eiffelovou vežou

20.01.2023

Mali ste chuť niekedy spraviť niečo bláznivé a to, čo by ste si zapamätali do konca života. Ja som sa pre niečo také rozhodol deň pred narodeninami a stal sa z toho neopakovateľný zážitok, ktorý v sebe skrýval 2 561 kilometrov, návštevu 4 krajín a desiatky ľudí a príhod, ktoré nájdete v tomto článku o ceste z Kežmarku do Paríža a naspäť za 70 hodín. [...]

Pamiatky hodné obdivu v Kežmarku

28.12.2022

Čitateľom Novín Kežmarok priblížila pamiatkarka Ing. arch. Iveta Bujnová v rozhovore proces evidencie a ochrany národných kultúrnych pamiatok (NKP), ktorých má naše mesto viacero. Koľko pamiatok v Kežmarku je evidovaných ako NKP? Kežmarok je charakteristický rozmanitosťou zachovaného historického stavebného fondu. Aktuálne je v meste evidovaných 249 národných [...]

Baptistický kostol v Kežmarku stojí už takmer sto rokov

10.12.2022

Budova bola postavená nemeckým baptistom v roku 1928. V 60. rokoch budova nebola používaná. Neskôr v roku 1997 sa v tomto kostole začala činnosť Nezávislého baptistického zboru pod vedením Johna Gougea spolu s jeho manželkou Lydiou. Činnosť baptistického zboru funguje dodnes. Jeho hlavným cieľom je vyučovať ľudí Božiemu slovu, ktorým je Biblia. Kežmarský zbor má 20 [...]

ÚDZS Renáta Bláhová, blahova

Bláhová: V zdravotníctve je súkromný kapitál nenahraditeľný. Problémy robí deravý systém

31.01.2023 11:45

Budem trvať na tom, aby sme ako strážny pes vrčali, štekali a ak to nepomôže, budeme hrýzť, hovorí šéfka Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Renáta Bláhová.

tank ukrajina kyjev

Západné tanky môžu Kyjevu pomôcť. Experti však varujú aj pred možnými rizikami

31.01.2023 11:20

Doposiaľ prisľúbené počty tankov zrejme nebudú mať taký význam, aby mohli rozhodnúť vojnu v prospech Ukrajiny.

požiar ružomberok hasiči

V Ružomberku horí fabrika na výrobu kontajnerov

31.01.2023 10:42

Požiar sa hasičom podarilo dostať pod kontrolu.

francúzsko štrajk protest

Vo Francúzsku sa koná nová vlna protestov proti dôchodkovej reforme

31.01.2023 10:20

Podľa predpokladov polície do ulíc francúzskych miest vyjde zrejme okolo milióna ľudí.

ANAXIOS

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #207635

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 233668x
Priemerná čítanosť článkov: 1359x

Autor blogu