Založ si blog

Postrehy prvých dní života s koronou

Od prvých prípadov koronavírusu som aktívne sledoval všetky opatrenia a samozrejme ako človek, ktorý pracuje v samospráve pomáhal pri celoplošných testovaniach. Už som v minulosti čakal, že ma to chytí a nikdy nič. Teraz ani neviem ako som to zrazu dostal. Prvé tri dni v izolácii Vám chcem premietnuť cez moje tri statusy na facebooku. Je veľmi dôležité v tejto dobe informovať priateľov a známych o priebehu ako i prevencii či liečení. Korona nie je výmysel a len hlupák by tvrdil niečo iné.

14. MAREC: PRVÝ DEŇ: MÔŽE BYŤ POZITÍVNY VÝSLEDOK POZITÍVNY?
Pamätám si na prvé celoplošné testovanie. Dni príprav, prebdené noci a v neposlednom rade veľká bázeň pred ochorením, ktoré sme tu mali a asi aj dlhšie mať budeme. A dnes začínam aj ja písať 14-denný denník. Včera sa mi striedala teplota a zimnica, svaly (neveríte, ale mám ich) som mal stuhnuté na kameň. Zodpovedne som k tomu pristúpil a napriek tomu, že som si nebol vedomí, že by som to mohol od niekoho schytať išiel dnes na test. Test bol najhorší, cítil som nepriechodnosť a už som vedel, že to nie je nič dobré. Oboznámil všetkých kolegov a známych s ktorými som bol a teraz už len čakať na ich PCR vyšetrenie.
Som extrovert, tak fungovanie sám so sebou 14 dní bude výzvou. Mám všetkého nadostač, cítim sa dobre a vidíme sa o 14 dní. Nuž, vždy som chcel byť významným reprezentantom a dnes som tak dvihol maximálne čísla pozitívnych v okrese.

15. MAREC: DRUHÝ DEŇ: MÁM SA DOBRE, AJ KEĎ TO NIE JE OBYČAJNÁ CHRÍPKA 
Hľadať spôsoby a postupy, čo kedy a ako spraviť ak máte koronu je umenie. Ranné požívanie liekov mi pripomenulo detstvo. Hlavne Majstra N, kedy zmiešame toto s tým, lebo to sa môže, toto už nemôžem, toto musím a na konci len žabí sliz. No ku veciam ako vodka s bromexiom sa uchýli len hlupák.
Postupnosť keď máte koronu:
1. Pozitívny test
2. Ideš do karantény
3. Voláš kontaktom s ktorými si bol
4. Zavolá Ti RÚVZ
5. Zavoláš lekárke
6. Vyplníš online žiadosť na sociálnej poisťovni
7. Zamestnávateľovi dáš PN
8. Poprosíš niekoho aby Ti doniesol lieky
9. Kvôli liekom nadávaš, prečo si doktor filozofie a nie normálny, lebo tomu nerozumieš čo kedy a ako
10. Podľa možností oddychuješ, sem tam napíšeš status, aby ľudia nestresovali
Korona nie je výmysel. Teplo strieda chlad. Spánok striedajú kŕče alebo kašeľ. Človek si ale viac uvedomí, že môže byť mladý a tri roky bez PN a zrazu dostane všetko ako na tácke. Dôležité je hlavne a o to chcem teraz všetkých poprosiť, aj keď neviem, či to zoberú k srdcu, aby hneď po príznakoch sa dali testovať. Neohrozujte zbytočne a tiež mi v jeden deň nebolo nič a na druhý deň všetko.
Avšak musím povedať, že na strednej som mal mať viac radšej telesnú ako informatiku. Keď si chcete pomasírovať lýtka cez kŕč tak keď sa k nemu nedostanete viete, že tá 3 z telesnej vtedy bola zaslúžená. No dobre, tak to bolo medzi 3 a 4, ale zľutovali sa nado mnou. Hlavne veci brať s humorom ale vo všetkej vážnosti. Vidím na sebe aké to má príznaky a preto to neprajem nikomu!
Ďakujem za správy, komentáre, telefonáty a všetko ostatné. Ďakujem, že Vás mám a samozrejme aj tým, ktorí nevedia česky a nepoznajú Majstra N!

16. MAREC: TRETÍ DEŇ: KÁVA SA NA VÍNO NEPREMENILA ANI VO VÍNOVOM POHÁRI 

A na tretí deň vstal.. No bodaj by tomu tak bolo. Ešte si čo to poležím. Korona klame, to si dovolím povedať už teraz o nej. Keď sa Vám zdá že je všetko v poriadku, prekvapí Vás iný príznak. No ohliadnuc sa za poslednými hodinami viem, že mnohé nám alebo skôr osobne mne korona dala či vzala.

ČAS: Zrazu zavretý niekde na 14 dní. Občas zazriete niekoho von oknom. To je tak všetko. Čas ktorý sa ponúka je plný nápadov. Zaujímavé je, že som to dostal v predvečer prvého dňa Veľkého pôstu pravoslávnej cirkvi a končím na Kvetnú nedeľu gregoriánskeho kalendára. Dovtedy možno na bazoši pozháňam aj nejakého somára, prípadne prejdem zoznam priateľov či blokovaných.

ŠTÚDIUM: Na niektoré aktivity treba pomalšie dýchať a odpočívať. Tak som bol donútený si prečítať veci čo už som dávno chcel, urobiť si poriadok v pošte, papieroch a hlavne myšlienkach. Naučiť sa niečo nové a zamestnať mozog niečím aby nevyšiel z cviku. Kebyže som v tej karanténe ešte dlhšie asi aj ďalšiu školu spravím. No verím, že čoskoro už budem písať, že som prvý deň bezpríznakový.

ĽUDÍ: Nestrácame ale získavame. Získavame možnosť ochrániť tých s ktorými sme každý deň. Niektorí ľudia mi veľmi chýbajú. A mnoho mnoho ďalších ľudí, ktorých nechcem menovať a počas týchto dní mi písalo či volalo.
Neskúšajme premieňať kávu na víno, ani z korony nerobme chrípku, radšej si vychutnajme tu a teraz to, čo naozaj potrebujeme a čo sa nám ponúka. Mám sa dobre v rámci možností. A znovu prosím, aby ste dodržiavali všetky opatrenia a zbytočne neohrozovali. Zakončím slovami klasika: „Príznak > Test > Vypadni domu.“

Mojich 10 rád ak by som mal ísť znova do Prahy

07.06.2022

Venujem sa už dlhšiu dobu Google sprievodcovi a Praha mi priniesla viaceré krásne zábery a samozrejme spomienky. Ak chcete vidieť všetky fotografie z českého výletu navštívte môj profil na Google sprievodcovi. Link nájdete pod týmto článkom. Zobrazenia mojich fotografií na Google mapách sa približujú k miliónu, buď sú pekné alebo je ich veľmi veľa. Verím, že tá prvá [...]

Letné terasy na pomoc podnikateľom a podporu cestovného ruchu pod Tatrami

25.02.2022

Jednou z daní, ktorú môže mesto ukladať na základe zákona č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov je daň za užívanie verejného priestranstva. Mesto Kežmarok zaviedlo uloženie dane za užívanie verejného priestranstva všeobecne záväzným nariadením mesta Kežmarok č. 11/2019 [...]

Láska vydržala naprieč rokmi

23.02.2022

Napriek tomu, že mnohí berú svadbu ako oslavu či potrebu úradného potvrdenia, existujú prípady, keď láska pretrvá roky. Pri príležitosti ľanového výročia sobáša sa v priestoroch radnice uskutočnilo obnovenie sľubu Jána a Heleny Vernarcovcov. Matričný zápis 1987 V tom čase, keď sa písal rok 1987, je v matričnej knihe manželstiev v matričnom obvode Kežmarok, vo [...]

čaputová malta

Čaputová si na Malte uctila pamiatku zavraždenej novinárky

05.10.2022 23:04

Ako prezidentka uviedla, maltskú novinárku Galiziovú zavraždili podobne ako slovenského reportéra Kuciaka pre jej investigatívnu prácu.

duginová

NYT: Americké tajné služby si myslia, že za atentátom na Duginovú je Ukrajina

05.10.2022 22:58

Americké spravodajské služby sa domnievajú, že časť ukrajinskej vlády schválila bombový útok, pri ktorom zahynula Darja Duginová, píše New York Times.

česko policie

Česká polícia pátra po mužovi, ktorý oblial ukrajinské veľvyslanectvo farbou

05.10.2022 22:34

Páchateľ, po ktorého totožnosti polícia pátra, polial plot, schody a informačné tabule veľvyslanectva.

Irán zemetrasenie

Severozápad Iránu zasiahlo zemetrasenie, hlásia zhruba 580 zranených

05.10.2022 21:42

Otrasy vychádzali z hĺbky približne desať kilometrov a podľa americkej geologickej služby mali magnitúdu 5,7.

ANAXIOS

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #153153

Štatistiky blogu

Počet článkov: 148
Celková čítanosť: 201382x
Priemerná čítanosť článkov: 1361x

Autor blogu