Založ si blog

Sedem viet s láskou od Elánu

Elán je slovenská hudobná skupina, ktorú v Bratislave v roku 1968 založili vtedajší spolužiaci zo základnej školy spevák Jožo Ráž, hráč na klávesové nástroje Vašo Patejdl, gitarista Juraj Farkaš a bubeník Zdeno Baláž.

Elán spočiatku fungoval ako viac menej voľná formácia, s ktorou spolupracovali aj ďalší hudobníci. Hrávali v stredoškolských a vysokoškolských kluboch v Bratislave, neskôr v zahraničí: v Tunise, Bulharsku a Švédsku. Prvé známe pôvodné skladby skupiny Elán boli „Dám ti všetko čo mám“, „Semafór“, či úspešný pokus Vaša Patejdla skladba s názvom „Bláznivé hry“ s ktorou kapela vystúpila na Bratislavskej lýre v roku 1979. Vašo Patejdl vtedy získal cenu za najlepší aranžmán.

Predtým ako začnete scrollovať ďalej a nájdete tých spomínaných sedem viet, skúste si aspoň jednu pieseň od Elánu vybaviť, ktorá má v sebe práve slovo „láska“.

Srdce sa stalo pre svet symbolom lásky ako aj príjemných citov. Hovoríme o srdci na pravom mieste, napriek tomu, že srdce máme uložené na ľavej strane. Je to paradox. Dosť bolo filozofovania, predstavme si teda spomínaných 5 viet od skupiny Elán.

Láska moja

Je zázrak, ako sa rany hoja Tak už mi zavolaj, láska moja Nikto ťa nemá rád tak ako ja Tak už sa nehnevaj, láska moja (Text z piesne Elán – Láska moja)

Čakám ťa láska

Láska, láska, odhaľ svoj závoj pestrý Láska, láska – túžbou už zvoní zvon Láska, láska – čarovný obrus prestri Láska, láska – ľúbosť daj mojim dňom. (Text z piesne Elán – Čakám ťa láska)

Len kým tu si

Len kým tu si verím na lásku Ten úkryt bezpečný pred večnou tmou. (Text z piesne Elán – Len kým tu si)

Osmy svetadiel

Chráň nás – všetkých priateľov, tichúčko skúsme dať úsmev za lásku, lásku za úsmev život je šanca mať rád. (Text z piesne Elán – Osmy svetadiel)

Ôsmy svetadiel je debutový štúdiový album, ktorý v roku 1981 vydalo hudobné vydavateľstvo Opus slovenskej rockovej skupine Elán.

Kaskadér

Lásku žien navždy stráca Spí tu sám Tá zvláštna práca Pýta veľkú daň. (Text z piesne Elán – Kaskadér)

Odpusť mi láska

Odpusť mi láska odpusť mi láska, že som bol zlý že som sa flákal a priveľa pil. (Text z piesne Elán – Odpusť mi láska)

Láska je film

Láska je film nonstop v kine túžby láska je film vraj od pekla len kúštik viem že láska je film prečo mám rád ten prepadák čas s ňou hráva úlohu vraha. (Text z piesne Elán – Láska je film)

Tak to bolo sedem piesní od Elánu, ktoré som našiel na internete, poznáte ešte nejakú od nich „s láskou“?

Ak áno tak samozrejme komentujte. Som si istý, že Elán ich má viac ako sedem na konte.

Zdroj: wikipedia.com, youtube.com

Každý desiaty človek v okrese Kežmarok je nezamestnaný

05.02.2024

Začiatok roka je vždy spojený s bilancovaním toho starého a výzvami na ten nový. Okres Kežmarok patrí medzi okresy s najvyšším počtom nezamestnanosti. Celkový počet evidovaných uchádzačov o zamestnanie v okrese Kežmarok je k 1. januáru 5 761 osôb, z toho disponibilných je 4 852 osôb. Občanov z marginalizovaných skupín je 4 008. Podľa štatistických údajov k 30. [...]

Zažite kúzlo Londýna: Nezabudnuteľný výlet do britskej metropoly

27.01.2024

Londýn. Plánovane neplánovaný výlet, ktorý bol ešte deň pred odletom otáznikom. Už druhý rok po sebe som 17. januára chcel byť niekde ďaleko. Tak ako posledný rok, som však opäť ochorel a ešte pred polnocou bol v horúčke a rozmýšľal, či ísť do toho. Nakoniec to do rána nejako zázrakom prešlo a mohol som ísť do Londýna. Prvý pohľad na Londýn [...]

Na najbližšiu túru si nezabudnite Tatranské sedmové karty

27.01.2024

Kežmarčanka Katarína Cermanová vytvorila Tatranské sedmové karty. Sú to klasické sedmové karty kompletne prekreslené do tatranského motívu. Namiesto kartových postáv sú osobnosti z Tatier, z toho tri sú priamo napojení na Kežmarok. Na sedmových kartách nájdete Alfréda Grosza, Beatu Lasky aj Ladislava Kulangu. Z neďalekého Lendaku je tam aj ženská nosička Mária [...]

skúška, kapela, Story, mReportér

Známy hit od Elánu v podaní liptovských sympaťákov. Takto znel na skúške od kapely Story

05.03.2024 05:00

Zábery priamo zo skúšky zachytil mReportér Marián Hrnčiar.

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

ONDREJ MIŠKOVIČ

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #207635

Štatistiky blogu

Počet článkov: 222
Celková čítanosť: 311386x
Priemerná čítanosť článkov: 1403x

Autor blogu