Založ si blog

Sedem viet s láskou od Elánu

Elán je slovenská hudobná skupina, ktorú v Bratislave v roku 1968 založili vtedajší spolužiaci zo základnej školy spevák Jožo Ráž, hráč na klávesové nástroje Vašo Patejdl, gitarista Juraj Farkaš a bubeník Zdeno Baláž.

Elán spočiatku fungoval ako viac menej voľná formácia, s ktorou spolupracovali aj ďalší hudobníci. Hrávali v stredoškolských a vysokoškolských kluboch v Bratislave, neskôr v zahraničí: v Tunise, Bulharsku a Švédsku. Prvé známe pôvodné skladby skupiny Elán boli „Dám ti všetko čo mám“, „Semafór“, či úspešný pokus Vaša Patejdla skladba s názvom „Bláznivé hry“ s ktorou kapela vystúpila na Bratislavskej lýre v roku 1979. Vašo Patejdl vtedy získal cenu za najlepší aranžmán.

Predtým ako začnete scrollovať ďalej a nájdete tých spomínaných sedem viet, skúste si aspoň jednu pieseň od Elánu vybaviť, ktorá má v sebe práve slovo „láska“.

Srdce sa stalo pre svet symbolom lásky ako aj príjemných citov. Hovoríme o srdci na pravom mieste, napriek tomu, že srdce máme uložené na ľavej strane. Je to paradox. Dosť bolo filozofovania, predstavme si teda spomínaných 5 viet od skupiny Elán.

Láska moja

Je zázrak, ako sa rany hoja Tak už mi zavolaj, láska moja Nikto ťa nemá rád tak ako ja Tak už sa nehnevaj, láska moja (Text z piesne Elán – Láska moja)

Čakám ťa láska

Láska, láska, odhaľ svoj závoj pestrý Láska, láska – túžbou už zvoní zvon Láska, láska – čarovný obrus prestri Láska, láska – ľúbosť daj mojim dňom. (Text z piesne Elán – Čakám ťa láska)

Len kým tu si

Len kým tu si verím na lásku Ten úkryt bezpečný pred večnou tmou. (Text z piesne Elán – Len kým tu si)

Osmy svetadiel

Chráň nás – všetkých priateľov, tichúčko skúsme dať úsmev za lásku, lásku za úsmev život je šanca mať rád. (Text z piesne Elán – Osmy svetadiel)

Ôsmy svetadiel je debutový štúdiový album, ktorý v roku 1981 vydalo hudobné vydavateľstvo Opus slovenskej rockovej skupine Elán.

Kaskadér

Lásku žien navždy stráca Spí tu sám Tá zvláštna práca Pýta veľkú daň. (Text z piesne Elán – Kaskadér)

Odpusť mi láska

Odpusť mi láska odpusť mi láska, že som bol zlý že som sa flákal a priveľa pil. (Text z piesne Elán – Odpusť mi láska)

Láska je film

Láska je film nonstop v kine túžby láska je film vraj od pekla len kúštik viem že láska je film prečo mám rád ten prepadák čas s ňou hráva úlohu vraha. (Text z piesne Elán – Láska je film)

Tak to bolo sedem piesní od Elánu, ktoré som našiel na internete, poznáte ešte nejakú od nich „s láskou“?

Ak áno tak samozrejme komentujte. Som si istý, že Elán ich má viac ako sedem na konte.

Zdroj: wikipedia.com, youtube.com

Mojich 10 rád ak by som mal ísť znova do Prahy

07.06.2022

Venujem sa už dlhšiu dobu Google sprievodcovi a Praha mi priniesla viaceré krásne zábery a samozrejme spomienky. Ak chcete vidieť všetky fotografie z českého výletu navštívte môj profil na Google sprievodcovi. Link nájdete pod týmto článkom. Zobrazenia mojich fotografií na Google mapách sa približujú k miliónu, buď sú pekné alebo je ich veľmi veľa. Verím, že tá prvá [...]

Letné terasy na pomoc podnikateľom a podporu cestovného ruchu pod Tatrami

25.02.2022

Jednou z daní, ktorú môže mesto ukladať na základe zákona č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov je daň za užívanie verejného priestranstva. Mesto Kežmarok zaviedlo uloženie dane za užívanie verejného priestranstva všeobecne záväzným nariadením mesta Kežmarok č. 11/2019 [...]

Láska vydržala naprieč rokmi

23.02.2022

Napriek tomu, že mnohí berú svadbu ako oslavu či potrebu úradného potvrdenia, existujú prípady, keď láska pretrvá roky. Pri príležitosti ľanového výročia sobáša sa v priestoroch radnice uskutočnilo obnovenie sľubu Jána a Heleny Vernarcovcov. Matričný zápis 1987 V tom čase, keď sa písal rok 1987, je v matričnej knihe manželstiev v matričnom obvode Kežmarok, vo [...]

fico para gašpar chata odpočúvanie

Generálna prokuratúra zistila prieťahy pri rozhodovaní o sťažnosti vyšetrovateľa z kauzy poľovníckej chaty

09.08.2022 16:01

Prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera uložil prokurátorke bezodkladne rozhodnúť o sťažnosti vyšetrovateľa Martina Juhása voči obvineniu.

Trash Heroes Košice

Odpadkoví hrdinovia pomáhajú metropole východu. Na vlastnú päsť a zadarmo

09.08.2022 15:30

Bola to len taká malá aktivita pri prechádzke so psom, ktorá prerástla v poslanie...

FB observatorium stara lesna

Slovensko preskúma Slnko. Chce mať najväčší ďalekohľad v Európe

09.08.2022 15:12

„Ak sa nám to podarí, je to akoby Slovan Bratislava vyhral Ligu majstrov,“ tvrdí riaditeľ SAV.

lúpež, Seberíniho ulica, banka

Polícia obvinila páchateľov prepadnutia bratislavskej banky, pátra po nich

09.08.2022 15:00

V prípade preukázania viny pred súdom im hrozí väzenie na 15 až 25 rokov alebo doživotie.

ANAXIOS

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #153153

Štatistiky blogu

Počet článkov: 148
Celková čítanosť: 193531x
Priemerná čítanosť článkov: 1308x

Autor blogu