Založ si blog

Letné kúpalisko sa pripravuje na svoju ôsmu sezónu

Prípravy na otvorenie obľúbeného miesta rekreácie Kežmarčanov sú v plnom prúde. Od zrekonštruovania a znovuotvorenia v roku 2017 ide o jeho ôsmu sezónu. Minulý rok kúpalisko bolo otvorené 61 dní.

 

V areáli kúpaliska sa nachádza veľký bazén na ploche 628 metrov štvorcových s hĺbkou 1,4 metra. Teplota vody sa tam v závislosti od počasia pohybuje od 20 do 28 stupňov Celzia. Detský bazén s teplotou vody 35 stupňov Celzia má rozlohu 36 metrov štvorcových a hĺbku 0,4 metra.

Mesto poverilo prevádzkou kúpaliska a priľahlého bufetu Verejnoprospešné služby mesta Kežmarok (VPS KK). Kúpalisko predtým chátralo dvanásť rokov. Jeho opätovné spustenie si vyžiadalo viac ako pol milióna eur. Plocha oploteného areálu predstavuje 5 504 metrov štvorcových.

„Hlavným dôvodom zníženého záujmu o služby letného kúpaliska v minulom roku bolo chladné počasie v druhej polovici augusta, keď sa teploty pohybovali len okolo 15 až 19 stupňov Celzia. V areáli kúpaliska sú sprchy, sociálne zariadenia, plastové ležadlá a kovové odkladacie skrinky,“ priblížil riaditeľ VPS KK Ladislav Petrek.

Primátor mesta Ján Ferenčák už v minulosti avizoval, že pôjde o nízkorozpočtové kúpalisko, ktoré nebude ponúkať atrakcie a tobogany, ale skôr priestor na trávenie voľného času pre Kežmarčanov. Uviedol, že mesto plánuje udržať vstupné pre miestnych obyvateľov na prijateľnej úrovni tak, aby mohli kúpalisko využívať počas prázdnin najmä deti a rodiny. Plánovaný termín otvorenia kúpaliska sa občania dozvedia na webstránke mesta a z mestských profilov na sociálnych sieťach – v závislosti od počasia.

Po vodných športoch si môžete energiu dobiť v bufete, ktorý okrem ľadového osvieženia v podobe nápojov zabezpečí i teplú stravu v podobe hotdogov, langošov či pirohov. Kúpalisko bude otvorené počas dvoch letných mesiacov každý deň od 9.00 do 19.00. Osoby s trvalým pobytom v Kežmarku majú 70-percentnú zľavu z ceny príslušného vstupného.

Text a foto: Ondrej Miškovič

Hasiči kežmarského okresu oslavovali výročie založenia

05.07.2024

Bezpečnosť občanov a ochrana ich majetku pred požiarmi a inými živelnými pohromami je najdôležitejšou úlohou spoločnosti a štátu. Hasiči si v kežmarskom okrese pripomenuli už 150 rokov od začiatku ich organizovanej činnosti. Poslanie jednej z prvých hasičských jednotiek z Trenčína bolo vyjadrené heslom: „Bohu na slávu, blížnemu na pomoc.“ Toto krédo sa [...]

Matričný úrad v Kežmarku je súčasťou Európskeho združenia matrikárov

04.07.2024

Kežmarský matričný úrad vykonal v minulom roku 9 823 úkonov. O tom, s čím občania najčastejšie chodia na matriku, sme sa zhovárali so Zuzanou Kredátusovou, prezidentkou Združenia matrikárok a matrikárov Slovenskej republiky. Na zložité prípady poznajú riešenia S každým štátom máme medzinárodné dohovory, a preto musia na matrike každý takýto zápis skúmať [...]

Zariadenie pre seniorov plánuje generálnu rekonštrukciu

03.07.2024

Zariadenia poskytujúce služby pre seniorov v Kežmarku hlásia plnú kapacitu. O sto prijímateľov sociálnej služby sa starajú v Zariadení pre seniorov (ZPS) a o jedenástich v Zariadení opatrovateľskej služby (ZOS). O aktuálnom stave, ale i o plánoch na leto sme sa zhovárali s Petrom Vilčekom, riaditeľom ZPS a ZOS. Kežmarok bol dva roky po sebe nositeľom titulu [...]

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.

putin, lavrov, peskov

Americké rakety v Nemecku? Obeťami budú metropoly Európy, vyhráža sa Kremeľ

13.07.2024 17:40

Rusko by totiž mohlo namieriť svoje rakety na ich hlavné mestá, čím by sa zopakovala konfrontácia z obdobia studenej vojny.

zemplinska

Opitý mladík sa topil v Zemplínskej Šírave, pomáhal náhodný okoloidúci

13.07.2024 17:29

Polícia upozorňuje, že kombinácia alkoholu, horúčav a kúpania môže byť nebezpečná.

ONDREJ MIŠKOVIČ

S láskou k poznaniu a vášňou pre písanie sa snažím prinášať články, ktoré vás inšpirujú a rozširujú vaše obzory. Dúfam, že sa na mojom blogu cítite ako na dobrodružnej ceste, kde každý článok je ďalším krokom v objavovaní nekonečných možností mysle a sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 256
Celková čítanosť: 351468x
Priemerná čítanosť článkov: 1373x

Autor blogu