Založ si blog

Vychovala stovky hotelierov a dnes riadi malý hotel s veľkým srdcom

V rodinnom Boutique hoteli Hviezdoslav v Kežmarku ako riaditeľka pracuje 14 rokov. Predtým vychovávala 34 rokov žiakov Hotelovej akadémie Otta Brucknera. V roku 2022 jej primátor mesta Ján Ferenčák udelil Cenu mesta Kežmarok. Reč je o Sylvii Holopovej, ktorú právom môžeme pre Kežmarčanky označiť za ženu hodnú nasledovania.

Hotel Hviezdoslav je vizitkou jej usilovnosti

Naplnenie našla v práci, ktorá ju napĺňa a snaží sa v nej odovzdávať svoje skúsenosti v práci s hosťom svojim mladým kolegom. To, čo v škole učila študentov, ale aj nové trendy, ktoré sú v oblasti hotelierstva a gastronómie veľmi dynamické, ponúka ako svoj nezameniteľný vklad do gastronómie. „Práca v hotelierstve je v súčasnosti zvlášť náročná, ale krásna, lebo je to práca s ľuďmi a pre ľudí. Zároveň je aj veľmi rôznorodá z viacerých aspektov a dynamická ako hotel sám. V hotelierstve je jeden deň úžasný a úspešný, ale každý nový deň je aj novým začiatkom, ktorý prináša nových hostí a nové výzvy. Vždy som pracovala s mladými ľuďmi, takýto tím v hoteli pracuje a ja som na nich veľmi hrdá pre ich profesionalitu, srdečnosť, ústretovosť, pracovné nasadenie, ale aj pokoru v práci s hosťami. Oni dušou nášho hotela,“ hovorí Holopová.

Zároveň je riaditeľka malého hotela s veľkým srdcom hrdá aj na to, že sa podarilo tento historický hotel v historickom meste zrekonštruovať, dať mu dušu, ale aj srdce pre hostí, a tým naše krásne mesto propagovať nielen v rámci Slovenska, ale aj v zahraničí. Práca v hotelierstve ju zároveň motivuje neustále na sebe pracovať, umožňuje jej stretávať sa so zaujímavými ľuďmi a tvoriť pre ľudí zážitok nielen počas tematických večerov, ale aj počas bežných návštev hotela. Vždy sa veľmi teší, keď sú hostia hotela spokojní, vracajú sa, či im napíšu poďakovanie, lebo to je cieľ kežmarského malého hotela s veľkým srdcom.

Tri obľúbené miesta

Veľkým relaxom pre riaditeľku hotela Hviezdoslav je jej záhrada plná kvetín a starostlivosť o ne, a preto má veľmi rada jar a leto, keď je všetko zelené a rozkvitnuté. Je to pre ňu výborný pohyb a zároveň reset a veľakrát aj inšpirácia. Veľmi rada číta, jazdí na bicykli, počúva dobrú hudbu, rada aranžuje a venuje sa kreatívnym činnostiam. „Mesto Kežmarok mám veľmi rada, je to mesto môjho detstva a mladosti, s prestávkami, a je to mesto, ktoré má svoju bohatú históriu v rôznych oblastiach, má nádherné zákutia a veľké množstvo úžasných osobností, ktoré tvorili históriu mesta. Má svoju dušu. Kežmarok má svoj čarovný kolorit a krásne historické centrum. V Kežmarku mám tri obľúbené miesta, hotel a pohľad z terasy na Belianske Tatry a baziliku minor, samotnú baziliku a pohľad z mojej záhrady na panorámu Tatier,“ zdieľa sa Holopová.

Sylvia Holopová všetkým ženám v meste odkazuje, že každá z nich je jedinečná a iná. „Prajem ženám, aby si našli v množstve povinností čas aj na seba a na to, aby našli rovnováhu medzi dávaním a prijímaním, a hlavne im prajem, aby boli zdravé, šťastné, úspešné a spokojné so svojim životom, a aby pestovali svoju ženskosť,“ dodáva Sylvia Holopová.

 

Kežmarská Bazilika minor Svätého Kríža sa uchádza o 50 000 eur na jej obnovu

05.06.2024

Nadácia VÚB sa za 18 rokov svojej činnosti zameriavala na oblasti, ktoré v danom čase potrebovali jej pomoc a podporu. O pomoc s obnovením gotického portálu požiadala nadáciu Rímskokatolícka cirkev, farnosť Kežmarok a teraz do 15. júna vyzýva všetkých na podporu v SMS hlasovaní. Gotický portál Neskorogotická Bazilika sv. Kríža v Kežmarku stojí na mieste staršieho [...]

Malý princ v Kežmarku ako ho napísala umelá inteligencia

28.05.2024

Predstavte si tú zvláštnu situáciu: jedného dňa sa na námestí v Kežmarku objaví Malý princ. Ten istý Malý princ, ktorého poznáme zo stránok knihy Antoina de Saint-Exupéryho, ale teraz uprostred malého slovenského mesta, obklopený tými, čo mu nerozumejú a zároveň ho fascinujú. Čo by sa stalo? Malý princ, stále so svojou zlatou hrivou, sa najprv zastavil pri fontáne na [...]

Kaštieľ Strážky ako som ho nepoznal

19.05.2024

Okolo nás je veľa pamiatok a príbehov, ktoré len tak prejdeme bez povšimnutia.Navštívil SNG Kaštieľ Strážky a čo ma zaujalo na osobe Ladislava Mednyánszkeho boli tri skutočnosti: Trpel maniodepresiou Bipolárna afektívna porucha (BAP), čiže maniodepresívna psychóza, je závažné a dlhodobé psychické ochorenie vyznačujúce sa poruchou vyšších mozgových funkcií. [...]

Kalifornia streľba usa

Počas sviatku pripomínajúceho koniec otroctva v USA bolo postrelených 15 ľudí

21.06.2024 06:20

Násilie vypuklo večer pri jazere Merritt počas akcie, na ktorej sa zúčastnilo až 5000 ľudí a ktorá bola inak pokojná,

Rutte, Stoltenberg

Hrozí, že bude Rutte mäkký na Rusko? A ako by si poradil s Trumpom? Expert hovorí o novom šéfovi NATO

21.06.2024 06:00

Novým generálnym tajomníkom NATO bude holandský premiér Mark Rutte. Nahradí Nóra Jensa Stoltenberga.

Rusko, Vietnam, Vladimir Putin

ONLINE: Rusko hlási mohutný útok ukrajinských dronov. USA sa obávajú ruských zbraní pre KĽDR

21.06.2024 05:55

Prípadné dodávky ruských zbraní do KĽDR považujú Spojené štáty za situáciu, ktorá by mohla destabilizovať Kórejský polostrov.

ONDREJ MIŠKOVIČ

S láskou k poznaniu a vášňou pre písanie sa snažím prinášať články, ktoré vás inšpirujú a rozširujú vaše obzory. Dúfam, že sa na mojom blogu cítite ako na dobrodružnej ceste, kde každý článok je ďalším krokom v objavovaní nekonečných možností mysle a sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 344031x
Priemerná čítanosť článkov: 1371x

Autor blogu