Založ si blog

Matke tohtoročnej prvej Kežmarčanky sú anjeli blízki

Simona Šromovská začala s kreatívnym umením v roku 2019 pri prvej dcére. Jej obrazy zdobia domácnosti mnohých Kežmarčanov i samotného primátora.

Jej umelecká kariéra sa začala písať na materskej dovolenke s dcérou. „Ostala vo mne ostala chuť pracovať, a tak som tvorila, háčkovala, maľovala rôzne tabuľky až som sa dostala k anjelom. Prvý bol darček pre krstného otca a od vtedy to pokračovalo ďalej,“ spomína Simona Šromovská. Inšpiráciu čerpá všade a podľa jej slov často prezerá obrázky a kombinácie na internete, no vždy je potom najdôležitejšia voľba toho, kto si dielo od nej rozhodol zaobstarať.

„Najviac ma napĺňa a teší, keď sú zákazníci z obrazu unesení, keď je dielo v ich očiach krajšie, ako ho očakávali,“ hovorí Simona a pokračuje: „Vždy sa snažím získať o dotyčnom čo najviac informácií, aby som sa mu anjelom priblížila, ak maľujem ako anjela jeho, alebo jeho rodinu. A tiež sa samozrejme snažím o to, aby vyvolal v majiteľovi pozitívnu energiu.“ Dĺžka výroby závisí najmä od veľkosti formátu a od využitia techník. No autorka priznáva, že tvorí, keď má chuť a náladu. Väčšinou však menšie formáty spravím za deň až dva a väčšie trvajú pár dní. „Okrem mojej rodiny a známych, ktoré moje obrazy dostali, ich zasielam tým záujemcom po celej Slovenskej republike. Pár, o ktorých viem, je v Česku, zopár v Amerike,“ hovorí Simona.

Zopár obrazov skončilo i v zdravotníckych zariadeniach. Šesť obrazov putovalo do nemocníc v Žiline, Poprade, Kežmarku a Trenčíne, dva šli ako poďakovanie pri spolupráci s adopciou, jedného má aj pán primátor „ale verím že každý obraz, ktorý bol tvorený a venovaný z lásky má svoje špeciálne miesto, nech sa nachádza u kohokoľvek a kdekoľvek,“ zakončuje rozhovor o jej anjelskom umení Šromovská.

Ondrej Miškovič

Každý desiaty človek v okrese Kežmarok je nezamestnaný

05.02.2024

Začiatok roka je vždy spojený s bilancovaním toho starého a výzvami na ten nový. Okres Kežmarok patrí medzi okresy s najvyšším počtom nezamestnanosti. Celkový počet evidovaných uchádzačov o zamestnanie v okrese Kežmarok je k 1. januáru 5 761 osôb, z toho disponibilných je 4 852 osôb. Občanov z marginalizovaných skupín je 4 008. Podľa štatistických údajov k 30. [...]

Zažite kúzlo Londýna: Nezabudnuteľný výlet do britskej metropoly

27.01.2024

Londýn. Plánovane neplánovaný výlet, ktorý bol ešte deň pred odletom otáznikom. Už druhý rok po sebe som 17. januára chcel byť niekde ďaleko. Tak ako posledný rok, som však opäť ochorel a ešte pred polnocou bol v horúčke a rozmýšľal, či ísť do toho. Nakoniec to do rána nejako zázrakom prešlo a mohol som ísť do Londýna. Prvý pohľad na Londýn [...]

Na najbližšiu túru si nezabudnite Tatranské sedmové karty

27.01.2024

Kežmarčanka Katarína Cermanová vytvorila Tatranské sedmové karty. Sú to klasické sedmové karty kompletne prekreslené do tatranského motívu. Namiesto kartových postáv sú osobnosti z Tatier, z toho tri sú priamo napojení na Kežmarok. Na sedmových kartách nájdete Alfréda Grosza, Beatu Lasky aj Ladislava Kulangu. Z neďalekého Lendaku je tam aj ženská nosička Mária [...]

skúška, kapela, Story, mReportér

Známy hit od Elánu v podaní liptovských sympaťákov. Takto znel na skúške od kapely Story

05.03.2024 05:00

Zábery priamo zo skúšky zachytil mReportér Marián Hrnčiar.

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

ONDREJ MIŠKOVIČ

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #207635

Štatistiky blogu

Počet článkov: 222
Celková čítanosť: 311361x
Priemerná čítanosť článkov: 1403x

Autor blogu