Založ si blog

Matke tohtoročnej prvej Kežmarčanky sú anjeli blízki

Simona Šromovská začala s kreatívnym umením v roku 2019 pri prvej dcére. Jej obrazy zdobia domácnosti mnohých Kežmarčanov i samotného primátora.

Jej umelecká kariéra sa začala písať na materskej dovolenke s dcérou. „Ostala vo mne ostala chuť pracovať, a tak som tvorila, háčkovala, maľovala rôzne tabuľky až som sa dostala k anjelom. Prvý bol darček pre krstného otca a od vtedy to pokračovalo ďalej,“ spomína Simona Šromovská. Inšpiráciu čerpá všade a podľa jej slov často prezerá obrázky a kombinácie na internete, no vždy je potom najdôležitejšia voľba toho, kto si dielo od nej rozhodol zaobstarať.

„Najviac ma napĺňa a teší, keď sú zákazníci z obrazu unesení, keď je dielo v ich očiach krajšie, ako ho očakávali,“ hovorí Simona a pokračuje: „Vždy sa snažím získať o dotyčnom čo najviac informácií, aby som sa mu anjelom priblížila, ak maľujem ako anjela jeho, alebo jeho rodinu. A tiež sa samozrejme snažím o to, aby vyvolal v majiteľovi pozitívnu energiu.“ Dĺžka výroby závisí najmä od veľkosti formátu a od využitia techník. No autorka priznáva, že tvorí, keď má chuť a náladu. Väčšinou však menšie formáty spravím za deň až dva a väčšie trvajú pár dní. „Okrem mojej rodiny a známych, ktoré moje obrazy dostali, ich zasielam tým záujemcom po celej Slovenskej republike. Pár, o ktorých viem, je v Česku, zopár v Amerike,“ hovorí Simona.

Zopár obrazov skončilo i v zdravotníckych zariadeniach. Šesť obrazov putovalo do nemocníc v Žiline, Poprade, Kežmarku a Trenčíne, dva šli ako poďakovanie pri spolupráci s adopciou, jedného má aj pán primátor „ale verím že každý obraz, ktorý bol tvorený a venovaný z lásky má svoje špeciálne miesto, nech sa nachádza u kohokoľvek a kdekoľvek,“ zakončuje rozhovor o jej anjelskom umení Šromovská.

Ondrej Miškovič

Hasiči kežmarského okresu oslavovali výročie založenia

05.07.2024

Bezpečnosť občanov a ochrana ich majetku pred požiarmi a inými živelnými pohromami je najdôležitejšou úlohou spoločnosti a štátu. Hasiči si v kežmarskom okrese pripomenuli už 150 rokov od začiatku ich organizovanej činnosti. Poslanie jednej z prvých hasičských jednotiek z Trenčína bolo vyjadrené heslom: „Bohu na slávu, blížnemu na pomoc.“ Toto krédo sa [...]

Matričný úrad v Kežmarku je súčasťou Európskeho združenia matrikárov

04.07.2024

Kežmarský matričný úrad vykonal v minulom roku 9 823 úkonov. O tom, s čím občania najčastejšie chodia na matriku, sme sa zhovárali so Zuzanou Kredátusovou, prezidentkou Združenia matrikárok a matrikárov Slovenskej republiky. Na zložité prípady poznajú riešenia S každým štátom máme medzinárodné dohovory, a preto musia na matrike každý takýto zápis skúmať [...]

Zariadenie pre seniorov plánuje generálnu rekonštrukciu

03.07.2024

Zariadenia poskytujúce služby pre seniorov v Kežmarku hlásia plnú kapacitu. O sto prijímateľov sociálnej služby sa starajú v Zariadení pre seniorov (ZPS) a o jedenástich v Zariadení opatrovateľskej služby (ZOS). O aktuálnom stave, ale i o plánoch na leto sme sa zhovárali s Petrom Vilčekom, riaditeľom ZPS a ZOS. Kežmarok bol dva roky po sebe nositeľom titulu [...]

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.

putin, lavrov, peskov

Americké rakety v Nemecku? Obeťami budú metropoly Európy, vyhráža sa Kremeľ

13.07.2024 17:40

Rusko by totiž mohlo namieriť svoje rakety na ich hlavné mestá, čím by sa zopakovala konfrontácia z obdobia studenej vojny.

ONDREJ MIŠKOVIČ

S láskou k poznaniu a vášňou pre písanie sa snažím prinášať články, ktoré vás inšpirujú a rozširujú vaše obzory. Dúfam, že sa na mojom blogu cítite ako na dobrodružnej ceste, kde každý článok je ďalším krokom v objavovaní nekonečných možností mysle a sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 256
Celková čítanosť: 351488x
Priemerná čítanosť článkov: 1373x

Autor blogu