Založ si blog

Vyzbrojený na úspech

Nezáleží na tom, že vaše srdce je na správnom mieste alebo že sa snažíte najlepšie, ako viete, alebo že iné ženy by boli vďačné, ak by mali muža ako ste vy. Nebudete schopný naplniť nádrž lásky vašej ženy bez toho, aby ste hovorili jej primárnym jazykom lásky.

Spôsob, ako sa vybudovať prekvitajúci, vzrušujúci, nepredvídateľný, úžasný, premieňajúci vzťah s vašou manželkou, je osvojiť si jej primárny jazyk lásky, a teda prijať výzvu stať sa bilingválnym. Dobrou správou je, že sa tento proces vo svojej náročnosti ani zďaleka nerovná osvojeniu si skutočného cudzieho jazyka. Nebudete mať starosti s časovaním slovies či zvolením správneho času.

  • Krátka pamäť – Nevyjde vám všetko, o čo sa pokúsite. V skutočnosti sa možno učíte veľmi rýchlo. Pamätajte na to, že už aj včerajšie zlyhania už zostávajú v minulosti. Dnes je nový deň.
  • Kreativita – Žiaden nápad nie je príliš zvláštny, ak sa vďaka nemu bude vaša manželka cítiť skutočne milovaná. Myslieť mimo vychodených chodníkov je plus.
  • Počúvanie dobrých rád – Nepremeškajte príležitosť učiť sa od ľudí, ktorých vzťahy obdivujete. Žmýkajte z nich tajomstvá ich úspechu. Zvážte, či by niektoré z nich nefungovali vo vašom vzťahu.
  • Vízia – Schopnosť rozpoznať nové príležitosti preukázať lásku vašej manželke – a rozpoznať, či staré stratégie ozaj fungujú – je kľúčom k bilingválnosti.
  • Vytrvalosť – Zvládnutie nového jazyka lásky je maratón, nie šprint. Časom sa unavíte, niekedy stratíte motiváciu a inokedy budete zápasiť s frustráciou. Vydržte to. Nezastavujte sa, aj keď už budete mať pocit, že ste si nový jazyk naplno osvojili. Treba sa neustále učiť a skúšať nové veci. Treba neustále hľadať spôsoby, ako docieliť, aby sa vaša manželka cítila milovaná.
  • Modlitba – Možno náboženstvo nie je vaša šálka kávy. Keď však ide o váš manželský vzťah, akákoľvek pomoc sa zíde. Nebojte sa prosiť Boha o múdrosť v tom, ako efektívne napĺňať potrebu lásky vašej manželky.
  • Pevný postoj – Nič nie je dôležitejšie, než vzťah s vašou ženou. Chrániť tento vzťah a pracovať na ňom je vašou úlohou číslo jedna. Ak sa toho budete držať pevne, máte krásny predpoklad na úspech.

 

Spracované podľa knihy Garyho Chapmana a Randyho Southerna: 5 jazykov lásky

Isus Christos ako zakladateľ kresťanstva

20.08.2023

Kantov prístup pochopenia Christa sa považuje za sekulárnejší a založený na racionálnom a etickom chápaní kresťanstva. Kant predovšetkým opisuje vecí, ktoré sú oddelené od náboženstva. V kontexte náboženstva Kant upriamuje na označenie oddelenia štátu alebo verejných inštitúcií od náboženských vplyvov. Sekulárny prístup, ktorý Kant predstavuje sa zameriava na [...]

Isus Christos ako Syn Boží

20.08.2023

Kant vo svojej kritickej filozofiou, ktorej najvýznamnejším dielom je Kritika čistého rozumu sa zaoberá otázkou poznania a upriamuje čitateľa na to, ako a do akej miery môžeme získať istotu a poznatky o svete a Božom zjavení v dejinách ľudstva. [1] Kant odmietal nadprirodzené aspekty kresťanského náboženstva, ako sú zázraky, vzkriesenie a božskú podstata Christa. [2] [...]

Isus Christos ako historická postava

20.08.2023

Nemecký idealizmus pestuje Christológiu, ktorá je hlavne dejinno-filozofická. [1] V prípade vnímania Christa z historického charakteru existovali v rámci nemeckého idealizmu rozdielne postoje. Každý filozof idealizmu mal vlastný individuálny prístup a interpretáciu, ktorá závisela od jeho vlastného filozofického systému, presvedčenia a osobného postoja ku Christovi a viere [...]

magna, obete, deti, vojna na ukrajine, rok vojny na ukrajine

Tri scenáre vývoja: koľko nás stojí vojna na Ukrajine a koľko by nás stálo ruské víťazstvo

29.09.2023 03:00

Ak by Rusko Ukrajinu porazilo alebo by sa tamojšia vojna zmenila na zamrznutý konflikt, stálo by to Slovensko mnohonásobne viac. Vyplýva to z analýzy mimovládnej organizácie GLOBSEC.

Alexandr Lukašenko

Švajčiarsky súd oslobodil bývalého agenta bieloruskej eskadry smrti

28.09.2023 22:46

Garavského súdili za nútené zmiznutie troch politických odporcov prezidenta Alexandra Lukašenka koncom 90. rokov 20. storočia.

javor, británia, hadrianov val, robin hood

V noci niekto vyrúbal zrejme najznámejší strom v Británii

28.09.2023 21:18

Išlo o javor, ktorý rástol neďaleko Hadrianovho valu na severe Anglicka.

ANAXIOS

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #207635

Štatistiky blogu

Počet článkov: 204
Celková čítanosť: 275380x
Priemerná čítanosť článkov: 1350x

Autor blogu