Založ si blog

Vyzbrojený na úspech

Nezáleží na tom, že vaše srdce je na správnom mieste alebo že sa snažíte najlepšie, ako viete, alebo že iné ženy by boli vďačné, ak by mali muža ako ste vy. Nebudete schopný naplniť nádrž lásky vašej ženy bez toho, aby ste hovorili jej primárnym jazykom lásky.

Spôsob, ako sa vybudovať prekvitajúci, vzrušujúci, nepredvídateľný, úžasný, premieňajúci vzťah s vašou manželkou, je osvojiť si jej primárny jazyk lásky, a teda prijať výzvu stať sa bilingválnym. Dobrou správou je, že sa tento proces vo svojej náročnosti ani zďaleka nerovná osvojeniu si skutočného cudzieho jazyka. Nebudete mať starosti s časovaním slovies či zvolením správneho času.

  • Krátka pamäť – Nevyjde vám všetko, o čo sa pokúsite. V skutočnosti sa možno učíte veľmi rýchlo. Pamätajte na to, že už aj včerajšie zlyhania už zostávajú v minulosti. Dnes je nový deň.
  • Kreativita – Žiaden nápad nie je príliš zvláštny, ak sa vďaka nemu bude vaša manželka cítiť skutočne milovaná. Myslieť mimo vychodených chodníkov je plus.
  • Počúvanie dobrých rád – Nepremeškajte príležitosť učiť sa od ľudí, ktorých vzťahy obdivujete. Žmýkajte z nich tajomstvá ich úspechu. Zvážte, či by niektoré z nich nefungovali vo vašom vzťahu.
  • Vízia – Schopnosť rozpoznať nové príležitosti preukázať lásku vašej manželke – a rozpoznať, či staré stratégie ozaj fungujú – je kľúčom k bilingválnosti.
  • Vytrvalosť – Zvládnutie nového jazyka lásky je maratón, nie šprint. Časom sa unavíte, niekedy stratíte motiváciu a inokedy budete zápasiť s frustráciou. Vydržte to. Nezastavujte sa, aj keď už budete mať pocit, že ste si nový jazyk naplno osvojili. Treba sa neustále učiť a skúšať nové veci. Treba neustále hľadať spôsoby, ako docieliť, aby sa vaša manželka cítila milovaná.
  • Modlitba – Možno náboženstvo nie je vaša šálka kávy. Keď však ide o váš manželský vzťah, akákoľvek pomoc sa zíde. Nebojte sa prosiť Boha o múdrosť v tom, ako efektívne napĺňať potrebu lásky vašej manželky.
  • Pevný postoj – Nič nie je dôležitejšie, než vzťah s vašou ženou. Chrániť tento vzťah a pracovať na ňom je vašou úlohou číslo jedna. Ak sa toho budete držať pevne, máte krásny predpoklad na úspech.

 

Spracované podľa knihy Garyho Chapmana a Randyho Southerna: 5 jazykov lásky

Malý princ v Kežmarku ako ho napísala umelá inteligencia

28.05.2024

Predstavte si tú zvláštnu situáciu: jedného dňa sa na námestí v Kežmarku objaví Malý princ. Ten istý Malý princ, ktorého poznáme zo stránok knihy Antoina de Saint-Exupéryho, ale teraz uprostred malého slovenského mesta, obklopený tými, čo mu nerozumejú a zároveň ho fascinujú. Čo by sa stalo? Malý princ, stále so svojou zlatou hrivou, sa najprv zastavil pri fontáne na [...]

Kaštieľ Strážky ako som ho nepoznal

19.05.2024

Okolo nás je veľa pamiatok a príbehov, ktoré len tak prejdeme bez povšimnutia.Navštívil SNG Kaštieľ Strážky a čo ma zaujalo na osobe Ladislava Mednyánszkeho boli tri skutočnosti: Trpel maniodepresiou Bipolárna afektívna porucha (BAP), čiže maniodepresívna psychóza, je závažné a dlhodobé psychické ochorenie vyznačujúce sa poruchou vyšších mozgových funkcií. [...]

Moderne a šetrne pre nás všetkých

09.05.2024

Mesto Kežmarok hľadá spôsoby, ako modernizovať odpadové hospodárstvo a motivovať občanov k separácii odpadu. Preto v meste začíname s elektronickou evidenciou zmesového komunálneho odpadu a triedeného zberu pre rodinné domy. Kompostáreň v meste sa môže popýšiť už takmer 500 tonami vyprodukovaného kompostu. Evidenčný systém odpadov bude využívaný na [...]

Island, erupcia, sopka, Grindavík

Na islandskom polostrove Reykjanes sa začala od decembra už piata sopečná erupcia

29.05.2024 22:19

Meteorologický úrad zaznamenával pred najnovšou erupciou v oblasti približne 400 zemetrasení.

Rakúsko SR Schloss Hof  Prezident Čaputová Stretnutie

Čaputová na zámku Schloss Hof vyzdvihla výborné vzťahy medzi Slovenskom a Rakúskom

29.05.2024 21:54

Na rozlúčkovej návšteve si prezidentka prevzala rakúske najvyššie štátne vyznamenanie Veľkú hviezdu.

182706hasici zachrana deti 6535283 mensi

Otec zabudol vyložiť šestnásťmesačné dieťa v jasliach, zomrelo v rozpálenom aute

29.05.2024 21:33

Dieťa strávilo v aute nikým nespozorované celý deň, pričom rozhorúčené vozidlo stálo zaparkované na slnku.

Bundeswehr / Tornado stíhačka /

Vojaci Bundeswehru sa už nemusia povinne očkovať proti covidu

29.05.2024 21:16

Bundeswehr bude po novom vojakom aj naďalej ponúkať očkovanie na covid, avšak už len na dobrovoľnej báze.

ONDREJ MIŠKOVIČ

S láskou k poznaniu a vášňou pre písanie sa snažím prinášať články, ktoré vás inšpirujú a rozširujú vaše obzory. Dúfam, že sa na mojom blogu cítite ako na dobrodružnej ceste, kde každý článok je ďalším krokom v objavovaní nekonečných možností mysle a sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 250
Celková čítanosť: 340261x
Priemerná čítanosť článkov: 1361x

Autor blogu