Založ si blog

Vzdelávajú hravou formou

Materská škola Cintorínska 3 má dlhoročnú tradíciu a jej vznik sa datuje do školského roku 1969/1970. V tomto školskom roku ju bude navštevovať 94 detí v štyroch triedach s celodennou prevádzkou.

Filozofiou materskej školy je vytvoriť tvorivo-humanistické prostredie, školu rodinného typu s farebnou paletou činností a aktivít, teda prostredie flexibilné, bohaté na zážitky a skúsenosti, ktoré budú viesť k získavaniu základných kľúčových kompetencií potrebných pre ďalšie vzdelávanie. Do výchovno-vzdelávacieho procesu chceme zahrnúť nové koncepcie vzdelávania zamerané na emocionálnu, environmentálnu, zdravotnú a regionálnu výchovu,“ povedala Slavka Jezerčáková, riaditeľka materskej školy.

Implementáciou programu na rozvoj osobnosti dieťaťa v oblasti emocionálnej inteligencie a správania, zameranej na jedinečnosť, otvorenosť, empatiu a prosocionálne správanie, chce škola vzdelávať v spomínanej emocionálnej výchove. Materská škola je zameraná na rozvoj environmentálneho cítenia, podporuje vzťah detí k poznávaniu prírody. Hravými metódami a aktivitami formuje u detí pohľad na prírodné bohatstvo. Jej výnimočnosťou je veľký areál školského dvora, ktorý ponúka dostatok priestoru na realizáciu aktivít v prírode. „Sme zaradení do projektu Zelená škola, kde sme získali certifikát a vlajku Zelenej školy,“ opísala Jezerčáková. Škola je taktiež zaradená do siete škôl podporujúcich zdravie, zdraví životný štýl v projekte Zdravá škola. Tradíciu starých rodičov žijúcich pod Tatrami zase deti spoznajú na regionálnej výchove, na ktorej im predstavujú ľudové tradície v našom meste a okolí, historické pamiatky a budovy. Žiaci tejto materskej školy vystupujú často práve s ľudovým spevom a tancom.

Materská škola je situovaná v prostredí, ktoré ponúka široké možnosti na plnenie enviroprojektov, kultúrnych a športových podujatí. „Prírodné prostredie a zaujímavé lokality, rovnako aj dlhoročná spolupráca s našimi rodičmi a ostatnými inštitúciami v našom meste, poskytuje dostatok priestoru a možností na sebarealizáciu detí aj učiteľov,“ povedala Jezerčáková. Predpokladom úspešného rozvoja každej školy je spolupráca s rodičmi. „Prioritou spolupráce s rodičmi je forma komunikácie, spoločné aktivity a vystúpenia detí pre rodičov, čím zabezpečujeme bližšiu priazeň a úzku spoluprácu. V minulom školskom roku sme uskutočnili množstvo aktivít, podujatí a vystúpení, ktoré sú pre nás dôležité, pretože odzrkadľujú našu prácu, tvorivosť a zároveň sa môžeme pochváliť, aké úžasné veci sa dajú dokázať s našimi detičkami,“ zakončila Jezerčáková.

Každý desiaty človek v okrese Kežmarok je nezamestnaný

05.02.2024

Začiatok roka je vždy spojený s bilancovaním toho starého a výzvami na ten nový. Okres Kežmarok patrí medzi okresy s najvyšším počtom nezamestnanosti. Celkový počet evidovaných uchádzačov o zamestnanie v okrese Kežmarok je k 1. januáru 5 761 osôb, z toho disponibilných je 4 852 osôb. Občanov z marginalizovaných skupín je 4 008. Podľa štatistických údajov k 30. [...]

Zažite kúzlo Londýna: Nezabudnuteľný výlet do britskej metropoly

27.01.2024

Londýn. Plánovane neplánovaný výlet, ktorý bol ešte deň pred odletom otáznikom. Už druhý rok po sebe som 17. januára chcel byť niekde ďaleko. Tak ako posledný rok, som však opäť ochorel a ešte pred polnocou bol v horúčke a rozmýšľal, či ísť do toho. Nakoniec to do rána nejako zázrakom prešlo a mohol som ísť do Londýna. Prvý pohľad na Londýn [...]

Na najbližšiu túru si nezabudnite Tatranské sedmové karty

27.01.2024

Kežmarčanka Katarína Cermanová vytvorila Tatranské sedmové karty. Sú to klasické sedmové karty kompletne prekreslené do tatranského motívu. Namiesto kartových postáv sú osobnosti z Tatier, z toho tri sú priamo napojení na Kežmarok. Na sedmových kartách nájdete Alfréda Grosza, Beatu Lasky aj Ladislava Kulangu. Z neďalekého Lendaku je tam aj ženská nosička Mária [...]

skúška, kapela, Story, mReportér

Známy hit od Elánu v podaní liptovských sympaťákov. Takto znel na skúške od kapely Story

05.03.2024 05:00

Zábery priamo zo skúšky zachytil mReportér Marián Hrnčiar.

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

ONDREJ MIŠKOVIČ

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #207635

Štatistiky blogu

Počet článkov: 222
Celková čítanosť: 311359x
Priemerná čítanosť článkov: 1403x

Autor blogu