Založ si blog

Tanec sa vždy začína prvým krokom

Lucia Šajtlavová sa narodila v Kežmarku a študovala na Hotelovej akadémii Otta Brucknera. Po strednej škole absolvovala päťročné štúdium na Technickej univerzite v Košiciach, v odbore geoturizmus.

S tancom začala ako osemročná účasťou v televíznej relácii Talentárium. „Náš tanček sme so spolužiačkami nacvičovali v tanečnom klube Tempo Kežmarok, ktorý založila pani Gertrúda Scholtzová. Tá mi už odmala vštepila lásku k tancu, ktorá trvá dodnes. Keď som vtedy videla tanečné páry, ktoré okolo nás nacvičovali latinskoamerické tance, v tom momente som vedela, že toto je moja cesta,“ spomína na svoje začiatky Lucka.

Baila Magic Ladies

Za založením tanečnej skupiny Baila Magic Ladies sa skrýva dlhší príbeh. „Keď som bola v zahraničí, o skupinu sa starali tanečnice Klára Purtzová a Linda Horobová. Keď som sa vrátila domov, skupina sa opäť stmelila a spoločne sme sa ju rozhodli vybudovať od základov,“ hovorí Lucka. V tej dobe sa totiž začala zaujímať o stavanie choreografií charakterových pre dievčenské skupiny. Tento rok si pripravili zaujímavý plesový program, ktorý ulahodí očiam hostí. „Úvod plesu sa stále nesie v noblesnej atmosfére, a tú dotvoríme valčíkom víl v kombinácii s magickým tancom veľkých svetelných LED krídel. Ako každý správny program, aj ten náš vygraduje exotickou brazílskou sambou doplnenou o zábavnú školu tanca, ktorou hostí dostaneme na parket a naladíme ich na zbytok večera. V spolupráci s tanečným centrom Tempo Kežmarok a pani Scholtzovou môžeme na niektorých podujatiach ponúknuť ešte bohatší program,“ povedala Lucka.

Plesová sezóna je pre dámy významné obdobie, pretože majú vo veľkom štýle možnosť ukázať krásu šiat či tanečných kreácií. Baila Magic Ladies už mesiace vopred nacvičujú špeciálne plesové choreografie, ktoré musia byť honosné, elegantné, zábavné i energické. To platí aj pre silvestrovský večer, keď stíhajú obísť tri až štyri hotely.

Čo sa naučila odovzdáva ďalej

Lucia tanec aj vyučuje. Je choreografka, lektorka tanca, trénerka detí v Tempe a dizajnérka kostýmov, ktoré väčšinou sama vyhotovuje a za pomoci dievčat zdobí. Okrem Baila Magic Ladies založila aj tanečnú skupinu Dancing Ladies Mlynčeky, s ktorou vymysleli unikátny koncept čepčenia mladej nevesty spojený s tancom svetelných krídel. Tento koncept je zatiaľ prvý a jediný na Slovensku. Je romantický, dojímavý a pre nevestu, ženícha a svadobčanov zanecháva nezabudnuteľný zážitok. „Rada vymýšľam svadobné tance pre mladomanželov, venujem sa tiež pohybovej príprave detí v škôlke. Som aj manažérkou mojich tanečných skupín a okrem tanca je mojou úlohou komunikovať s klientmi, s ktorými spolupracujem, ako sú významné hotely, firmy, agentúry, mestá či obce. Obzvlášť si cením spoluprácu s mestom či historickým Boutique Hotelom Hviezdoslav v Kežmarku a jeho pani riaditeľkou Sylviou Holopovou,“ hovorí Lucka.

Milovala vystúpenia pre pasažierov na zaoceánskych lodiach, na ktorých pracovala ako latin dancer dva roky. No takmer na všetky vystúpenia podľa jej slov spomína s radosťou, pretože to nikdy nie je len o samotných show, ale o spoločných zážitkoch, vtipných príhodách, zaujímavých stretnutiach, nevyspytateľných situáciách. „Stres a očakávania pred vystúpením, najkrajšie momenty počas neho, ten adrenalín, ktorý lomcuje celým telom, uvoľnenie po show, spoločná cesta domov, alebo keď sa spoločne ideme po podujatí zabaviť, to všetko nás spája a navždy ostáva v našich srdciach. Nech organizujeme akúkoľvek akciu, vždy si nájdem chvíľu a s úsmevom na tvári sa zapozerám na ľudí, ktorí sa zabávajú, sú šťastní a na chvíľu zabudnú na problémy každodenného života,“ povedala o svojej vášni Lucka. Tiež jej robí radosť, keď sa vydarí vystúpenie a diváci sú nadšení. Rada vidí pokroky detí na tréningu a v súťažiach. Šťastie svadobných párov, keď im tvorí svadobný tanec na ich najobľúbenejšiu pieseň. To všetko a omnoho viac ju na jej práci napĺňa, a preto ju s vďakou a úctou nazýva Lucia svojím poslaním.

Plány na nový rok

Momentálne sa s dievčatami sústredia na vystúpenia pre plesy, ktoré ich čakajú. Taktiež na Latino party v Tatrách, ktorú budú organizovať v januári. Budúci rok ich čakajú tiež vystúpenia v zahraničí a spolupráca s bubeníkmi z Batidy. „Náš tím sa rozrastá o nové dievčatá, ktoré sú momentálne v prípravnej fáze, takže plánujeme postaviť nové tanečné choreografie. So skupinou Dancing Ladies sa budúci rok zúčastníme na viacerých svadobných výstavách, a tiež plánujeme natočiť veľmi zaujímavé promo video s LED krídlami v rámci významnej spolupráce,“ dopĺňa aktivity Lucia a dodáva, že nevie presne, čo všetko ich čaká, ale určite to budú nádherné nové projekty.

Rím je mesto plné histórie a kultúry, ktoré ma neustále fascinuje

17.05.2023

Narodeninový darček z januára som sa rozhodol dať v máji do slova a do písmena „do Ríma“ a tak som strávil jeden z mojich najkrajších týždňov v živote práve v tomto večnom meste. V článku sa s Vami podelím o to, čo ma zaujalo. Jednou z mojich najkrajších spomienok na Rím je prechádzka po starobylom Koloseu. Keď som znovu uvidel tú majestátnu stavbu, cítil [...]

Rímske pamiatky, ktoré nesmiete obísť počas návštevy večného mesta

08.05.2023

Pripravil som si zoznam 22 najznámejších pamiatok v Ríme, ktoré rozhodne musíte vidieť. Krása rímskych pamiatok inšpiruje a dáva pokoj z nepokojného mesta, ktoré svoju históriu začalo písať ešte pred naším letopočtom. 1. ANJELSKY HRAD Castel Sant’Angelo, po slovensky Anjelský hrad, je mohutná kruhová stavba týčiaca sa nad riekou Tiber. V jej hrobke boli [...]

V kežmarských lesoch pribudne 60-tisíc nových stromov

08.05.2023

Teplé letné dni sú ideálne na prechádzku po lesných cestách. Juraj Kulík z Lesov mesta Kežmarok nám povedal viac o starostlivosti lesníkov, aj o tipoch na rodinné výlety v okolí. Lesy mesta Kežmarok spravujú územie o výmere 3 300 hektárov, ktoré sa nachádza v dvoch lesných celkoch. O celú lokalitu kežmarských lesov sa starajú komplexne od výsadby sadeníc, [...]

Antony Blinken / Miroslav Wlachovský /

Blinken označil Slovensko za kľúčového spojenca v NATO a partnera

01.06.2023 23:36

Americký minister zahraničia to uviedol na neformálnom zasadnutí Severoatlantickej rady v Osle, kde sa stretol aj so šéfom slovenskej diplomacie Miroslavom Wlachovským.

jadrová zbraň strela nuclear

USA ďalej obmedzujú spoluprácu s Ruskom po jeho pozastavení účasti na jadrovej dohode

01.06.2023 23:25

Ide o ďalšiu reakciu na februárové rozhodnutie Ruska pozastaviť účasť na dohode Nový START, ktorá obmedzovala počet aktívnych jadrových zbraní a ich nosičov.

USA / Vlajka / Diplomacia /

USA otvoria svoje prvé diplomatické zastúpenie severne od polárneho kruhu

01.06.2023 23:07

USA, Rusko, ako aj Čína čoraz viac vnímajú Arktídu ako strategickú oblasť, pretože klimatická zmena spôsobujú úbytok ľadu v Severnom ľadovom oceáne.

Kim Čong un

Juhokórejská tajná služba: Kim Čong-un váži 140 kíl a má vážne poruchy spánku

01.06.2023 22:57

Tajná služba sa zaoberá aj možnosťou, že sa Kim dostane do "začarovaného kruhu" väčšej závislosti od alkoholu a nikotínu, prípadne že sa jeho nespavosť ešte zhorší.

ANAXIOS

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu. #207635

Štatistiky blogu

Počet článkov: 179
Celková čítanosť: 252888x
Priemerná čítanosť článkov: 1413x

Autor blogu