Založ si blog

Tanec sa vždy začína prvým krokom

Lucia Šajtlavová sa narodila v Kežmarku a študovala na Hotelovej akadémii Otta Brucknera. Po strednej škole absolvovala päťročné štúdium na Technickej univerzite v Košiciach, v odbore geoturizmus.

S tancom začala ako osemročná účasťou v televíznej relácii Talentárium. „Náš tanček sme so spolužiačkami nacvičovali v tanečnom klube Tempo Kežmarok, ktorý založila pani Gertrúda Scholtzová. Tá mi už odmala vštepila lásku k tancu, ktorá trvá dodnes. Keď som vtedy videla tanečné páry, ktoré okolo nás nacvičovali latinskoamerické tance, v tom momente som vedela, že toto je moja cesta,“ spomína na svoje začiatky Lucka.

Baila Magic Ladies

Za založením tanečnej skupiny Baila Magic Ladies sa skrýva dlhší príbeh. „Keď som bola v zahraničí, o skupinu sa starali tanečnice Klára Purtzová a Linda Horobová. Keď som sa vrátila domov, skupina sa opäť stmelila a spoločne sme sa ju rozhodli vybudovať od základov,“ hovorí Lucka. V tej dobe sa totiž začala zaujímať o stavanie choreografií charakterových pre dievčenské skupiny. Tento rok si pripravili zaujímavý plesový program, ktorý ulahodí očiam hostí. „Úvod plesu sa stále nesie v noblesnej atmosfére, a tú dotvoríme valčíkom víl v kombinácii s magickým tancom veľkých svetelných LED krídel. Ako každý správny program, aj ten náš vygraduje exotickou brazílskou sambou doplnenou o zábavnú školu tanca, ktorou hostí dostaneme na parket a naladíme ich na zbytok večera. V spolupráci s tanečným centrom Tempo Kežmarok a pani Scholtzovou môžeme na niektorých podujatiach ponúknuť ešte bohatší program,“ povedala Lucka.

Plesová sezóna je pre dámy významné obdobie, pretože majú vo veľkom štýle možnosť ukázať krásu šiat či tanečných kreácií. Baila Magic Ladies už mesiace vopred nacvičujú špeciálne plesové choreografie, ktoré musia byť honosné, elegantné, zábavné i energické. To platí aj pre silvestrovský večer, keď stíhajú obísť tri až štyri hotely.

Čo sa naučila odovzdáva ďalej

Lucia tanec aj vyučuje. Je choreografka, lektorka tanca, trénerka detí v Tempe a dizajnérka kostýmov, ktoré väčšinou sama vyhotovuje a za pomoci dievčat zdobí. Okrem Baila Magic Ladies založila aj tanečnú skupinu Dancing Ladies Mlynčeky, s ktorou vymysleli unikátny koncept čepčenia mladej nevesty spojený s tancom svetelných krídel. Tento koncept je zatiaľ prvý a jediný na Slovensku. Je romantický, dojímavý a pre nevestu, ženícha a svadobčanov zanecháva nezabudnuteľný zážitok. „Rada vymýšľam svadobné tance pre mladomanželov, venujem sa tiež pohybovej príprave detí v škôlke. Som aj manažérkou mojich tanečných skupín a okrem tanca je mojou úlohou komunikovať s klientmi, s ktorými spolupracujem, ako sú významné hotely, firmy, agentúry, mestá či obce. Obzvlášť si cením spoluprácu s mestom či historickým Boutique Hotelom Hviezdoslav v Kežmarku a jeho pani riaditeľkou Sylviou Holopovou,“ hovorí Lucka.

Milovala vystúpenia pre pasažierov na zaoceánskych lodiach, na ktorých pracovala ako latin dancer dva roky. No takmer na všetky vystúpenia podľa jej slov spomína s radosťou, pretože to nikdy nie je len o samotných show, ale o spoločných zážitkoch, vtipných príhodách, zaujímavých stretnutiach, nevyspytateľných situáciách. „Stres a očakávania pred vystúpením, najkrajšie momenty počas neho, ten adrenalín, ktorý lomcuje celým telom, uvoľnenie po show, spoločná cesta domov, alebo keď sa spoločne ideme po podujatí zabaviť, to všetko nás spája a navždy ostáva v našich srdciach. Nech organizujeme akúkoľvek akciu, vždy si nájdem chvíľu a s úsmevom na tvári sa zapozerám na ľudí, ktorí sa zabávajú, sú šťastní a na chvíľu zabudnú na problémy každodenného života,“ povedala o svojej vášni Lucka. Tiež jej robí radosť, keď sa vydarí vystúpenie a diváci sú nadšení. Rada vidí pokroky detí na tréningu a v súťažiach. Šťastie svadobných párov, keď im tvorí svadobný tanec na ich najobľúbenejšiu pieseň. To všetko a omnoho viac ju na jej práci napĺňa, a preto ju s vďakou a úctou nazýva Lucia svojím poslaním.

Plány na nový rok

Momentálne sa s dievčatami sústredia na vystúpenia pre plesy, ktoré ich čakajú. Taktiež na Latino party v Tatrách, ktorú budú organizovať v januári. Budúci rok ich čakajú tiež vystúpenia v zahraničí a spolupráca s bubeníkmi z Batidy. „Náš tím sa rozrastá o nové dievčatá, ktoré sú momentálne v prípravnej fáze, takže plánujeme postaviť nové tanečné choreografie. So skupinou Dancing Ladies sa budúci rok zúčastníme na viacerých svadobných výstavách, a tiež plánujeme natočiť veľmi zaujímavé promo video s LED krídlami v rámci významnej spolupráce,“ dopĺňa aktivity Lucia a dodáva, že nevie presne, čo všetko ich čaká, ale určite to budú nádherné nové projekty.

Kežmarská Bazilika minor Svätého Kríža sa uchádza o 50 000 eur na jej obnovu

05.06.2024

Nadácia VÚB sa za 18 rokov svojej činnosti zameriavala na oblasti, ktoré v danom čase potrebovali jej pomoc a podporu. O pomoc s obnovením gotického portálu požiadala nadáciu Rímskokatolícka cirkev, farnosť Kežmarok a teraz do 15. júna vyzýva všetkých na podporu v SMS hlasovaní. Gotický portál Neskorogotická Bazilika sv. Kríža v Kežmarku stojí na mieste staršieho [...]

Malý princ v Kežmarku ako ho napísala umelá inteligencia

28.05.2024

Predstavte si tú zvláštnu situáciu: jedného dňa sa na námestí v Kežmarku objaví Malý princ. Ten istý Malý princ, ktorého poznáme zo stránok knihy Antoina de Saint-Exupéryho, ale teraz uprostred malého slovenského mesta, obklopený tými, čo mu nerozumejú a zároveň ho fascinujú. Čo by sa stalo? Malý princ, stále so svojou zlatou hrivou, sa najprv zastavil pri fontáne na [...]

Kaštieľ Strážky ako som ho nepoznal

19.05.2024

Okolo nás je veľa pamiatok a príbehov, ktoré len tak prejdeme bez povšimnutia.Navštívil SNG Kaštieľ Strážky a čo ma zaujalo na osobe Ladislava Mednyánszkeho boli tri skutočnosti: Trpel maniodepresiou Bipolárna afektívna porucha (BAP), čiže maniodepresívna psychóza, je závažné a dlhodobé psychické ochorenie vyznačujúce sa poruchou vyšších mozgových funkcií. [...]

Matúš Šutaj Eštok

V akom stave je vyšetrovanie atentátu na Fica? Šutaj Eštok povedal, kedy by mohli byť známe prvé závery

20.06.2024 19:00

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok uviedol, že dozorujúca prokurátorka si neželá, aby o prípade informovali.

migranti afrika španielsko

Výletná loď cestou na Kanárske ostrovy zachránila sedem desiatok migrantov z Afriky

20.06.2024 18:25

Podľa španielskeho ministerstva vnútra bolo tento rok medzi africkými brehmi a Kanárskymi ostrovmi zachránených takmer 19 000 migrantov.

Russia Ukraine War

Ruskí okupanti nevzali ukrajinského vojaka do zajatia, ale odrezali mu hlavu. Aké šialenosti robia na fronte?

20.06.2024 18:00

Ruskí vojaci dokážu zabíjať ako bojovníci v stredoveku. Nad viacerými zajatými Ukrajincami sa nezľutovali, ale bezbranných ich zavraždili.

explózia, čierna hora

Explózia v černohorskej Cetinji zabila dvoch ľudí, traja sú vážne zranení

20.06.2024 17:35

Výbuch môže súvisieť s čiernohorskými zločineckými gangmi, ktoré obchodujú s drogami.

ONDREJ MIŠKOVIČ

S láskou k poznaniu a vášňou pre písanie sa snažím prinášať články, ktoré vás inšpirujú a rozširujú vaše obzory. Dúfam, že sa na mojom blogu cítite ako na dobrodružnej ceste, kde každý článok je ďalším krokom v objavovaní nekonečných možností mysle a sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 344025x
Priemerná čítanosť článkov: 1371x

Autor blogu