Založ si blog

Vitajte v krajine, kde dlžníci naďalej zamestnávajú

Hľadám si zamestnanie na východe Slovenska. Týmto blogom sa chcem obrátiť na Vás a prosiť o Váš názor ako i radu a čo to poskytnúť aj svojím pohľadom, na čo som natrafil a poskytujem reálne skutočnosti na jednom prípade, samozrejme všetky iné skutočnosti sú zakryté a verím, že táto moja činnosť pomôže maturantom, čerstvým absolventom ako i ľuďom, ktorí si zaslúžia medailu po tom, čo sa im podarí nájsť zamestnanie za adekvátnu mzdu.

Tento článok bude svojím spôsobom satirický, kedže vyjadruje skutočnosť, ktorá na Slovensku je. Po tom, čo sme tu videli „orafanú“ rigorózku a nemiestny chat Maznáka, nás asi ani toto neprekvapí. Pozrime sa na jednu vec, kde samozrejme všetko je samozrejme zo skutočného prípadu, no skutočnosti sú zmenené. Nebudem hovoriť o prístupe a veciach v inzeráte a skutočnosti, kedže už som sa konfrontoval s dotyčným zamestnávateľom. Nedajte sa jednoducho nachytať a buďte v obraze. Stále si podnikateľa alebo kontaktnú osobu pozrite aj na portály dlznik.sk. Prečo? Je dosť možné, že táto osoba časom privedie do dlhov aj Vás.

 

Skontrolujte si vždy aj adresu, lebo niekedy sa stane, že menovec má tiež dlh a zbytočne daného podnikateľa hneď odpíšete a zistíme si, že kde všade náš budúci zamestnávateľ má dlh, napríklad nájdeme Zdravotnú poisťovňu:

Dobre, 6 000 € približne sa dá nejako splatiť, ale potom nachádzame ďalší dlh, ktorý už činí:

Zase vidíme, že dlh daného podnikateľa je už 10 000 €. Chcete pod takýmto podnikateľom pracovať? Ďalšou otázkou pre mňa osobne je, prečo takýmto ľuďom dovolíme podnikať. Viem, je to ešte malá ryba, ale takýchto rýb v našom mori je omnoho viac. Ponúkanie niekoľko stoviek platu za cenu toho, že prídete na pohovor, iné je v inzeráte, iné Vám predostrie a ďalšie ak sa dostanete s danou osobou do konfrontácie povie.

Po tejto skúsenosti viem, že na Slovensku sa všetko dá! Nechcem svoje deti vychovávať v krajine, kde o pár rokov budú skoro všetci v dlhu a zamestnávať ich budú ľudia ešte s väčším dlhom spolu s tým, že roky štúdia a IQ či nebodaj EQ, ktoré človek má bude v novej práci skôr prekážkou. Hľadajte o budúcom zamestnávateľovi čo najviac na internete, kde Vám napríklad pomôže aj portál vsetkyfirmy.sk a napríklad ja som znova našiel na tú istú osobu a firmu toto:

Ďalšie veci ako firmy v konkurze, prípadne firmy, ktoré pobrali dotácie a potom zanikli sú kapitolou samou o sebe. Dajme deťom obedy zadarmo, aj za cenu toho, že časom nebudú mať čo jesť. Zákon by mal ľuďom pomáhať a po tom, keď sa človek spolieha po rokoch štúdia a zbieraní eurofondov vďaka tomu, že ste vôbec študovali, dostane sa do kolotoča zamestnávateľov v dlhu nielen voči štátu ale v konečnom dôsledku voči každému z nás.

Chápem zle tomuto systému? Alebo je normálne, žiť v krajine, kde dlžníci naďalej zamestnávajú? A to neriešim jednanie, inzerát a ani konečný výsledok tejto skutočnosti, ktorá sa stala mne.

Nie som básnik, ani spev mi občas nevychádza

29.06.2019

Nie som básnik, ani spev mi občas nevychádza Ešte stále však žijem Nie som krásny, aj tieň ma obchádza Ale dnes už viem Hlasno kričať i plať i smiať sa zo života Rýmom dávať spev ako viac »

Aká si mi krásna, ako báseň keď sa podarí

24.06.2019

Nepozeraj čo bolo, ži tak aby si bol dnes Esenciu lásky hľadaj, lebo v nej niet stres Naposledy vydýchnuť z lásky pre Teba Anjela mám, čertice mi netreba Hraj sa so mnou, buď pre mňa jediná viac »

Tu by si prácu nenašiel ani Chuck Norris!

18.06.2019

Pred pár dňami som úspešne ukončil vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, bol som si aj na promóciách po diplom, spravil som si krásne fotky s priateľkou a teraz som sa vrhol do reality bežného viac »

NR SR / Peter Pellegrini /

Odvolávanie premiéra bolo podľa politologičky viac o pritiahnutí pozornosti médií ku kauzám

22.09.2019 10:56

úlohou opozície v demokratických spoločnostiach je podľa nej nastavovať zrkadlo a na koalíciu dohliadať.

peniaze, eurá

Smršť opatrení sociálneho balíčka, ľuďom zostane viac peňazí

22.09.2019 09:30

Vláde v parlamente prechádzajú zásadné sociálne opatrenia. Deje sa tak napriek tomu, že po odchode niektorých poslancov koalícia stratila väčšinu.

Sri Lanka Church Blasts

Srílanský prezident zriadil novú komisiu, aby vyšetrila veľkonočné útoky

22.09.2019 09:09

Katolícka cirkev na Srí Lanke tvrdí, že doterajší priebeh vyšetrovania je nedostatočný.

Venezuela, Maduro,

Kolumbijský prezident varoval venezuelského lídra Madura pred útokom

22.09.2019 09:00

Predpokladá sa, že Duque slovne zaútočí na Madura priamo na pôde VZ OSN.

ANAXIOS

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 81
Celková čítanosť: 26482x
Priemerná čítanosť článkov: 327x

Autor blogu

Kategórie