Založ si blog

Vitajte v krajine, kde dlžníci naďalej zamestnávajú

Hľadám si zamestnanie na východe Slovenska. Týmto blogom sa chcem obrátiť na Vás a prosiť o Váš názor ako i radu a čo to poskytnúť aj svojím pohľadom, na čo som natrafil a poskytujem reálne skutočnosti na jednom prípade, samozrejme všetky iné skutočnosti sú zakryté a verím, že táto moja činnosť pomôže maturantom, čerstvým absolventom ako i ľuďom, ktorí si zaslúžia medailu po tom, čo sa im podarí nájsť zamestnanie za adekvátnu mzdu.

Tento článok bude svojím spôsobom satirický, kedže vyjadruje skutočnosť, ktorá na Slovensku je. Po tom, čo sme tu videli „orafanú“ rigorózku a nemiestny chat Maznáka, nás asi ani toto neprekvapí. Pozrime sa na jednu vec, kde samozrejme všetko je samozrejme zo skutočného prípadu, no skutočnosti sú zmenené. Nebudem hovoriť o prístupe a veciach v inzeráte a skutočnosti, kedže už som sa konfrontoval s dotyčným zamestnávateľom. Nedajte sa jednoducho nachytať a buďte v obraze. Stále si podnikateľa alebo kontaktnú osobu pozrite aj na portály dlznik.sk. Prečo? Je dosť možné, že táto osoba časom privedie do dlhov aj Vás.

 

Skontrolujte si vždy aj adresu, lebo niekedy sa stane, že menovec má tiež dlh a zbytočne daného podnikateľa hneď odpíšete a zistíme si, že kde všade náš budúci zamestnávateľ má dlh, napríklad nájdeme Zdravotnú poisťovňu:

Dobre, 6 000 € približne sa dá nejako splatiť, ale potom nachádzame ďalší dlh, ktorý už činí:

Zase vidíme, že dlh daného podnikateľa je už 10 000 €. Chcete pod takýmto podnikateľom pracovať? Ďalšou otázkou pre mňa osobne je, prečo takýmto ľuďom dovolíme podnikať. Viem, je to ešte malá ryba, ale takýchto rýb v našom mori je omnoho viac. Ponúkanie niekoľko stoviek platu za cenu toho, že prídete na pohovor, iné je v inzeráte, iné Vám predostrie a ďalšie ak sa dostanete s danou osobou do konfrontácie povie.

Po tejto skúsenosti viem, že na Slovensku sa všetko dá! Nechcem svoje deti vychovávať v krajine, kde o pár rokov budú skoro všetci v dlhu a zamestnávať ich budú ľudia ešte s väčším dlhom spolu s tým, že roky štúdia a IQ či nebodaj EQ, ktoré človek má bude v novej práci skôr prekážkou. Hľadajte o budúcom zamestnávateľovi čo najviac na internete, kde Vám napríklad pomôže aj portál vsetkyfirmy.sk a napríklad ja som znova našiel na tú istú osobu a firmu toto:

Ďalšie veci ako firmy v konkurze, prípadne firmy, ktoré pobrali dotácie a potom zanikli sú kapitolou samou o sebe. Dajme deťom obedy zadarmo, aj za cenu toho, že časom nebudú mať čo jesť. Zákon by mal ľuďom pomáhať a po tom, keď sa človek spolieha po rokoch štúdia a zbieraní eurofondov vďaka tomu, že ste vôbec študovali, dostane sa do kolotoča zamestnávateľov v dlhu nielen voči štátu ale v konečnom dôsledku voči každému z nás.

Chápem zle tomuto systému? Alebo je normálne, žiť v krajine, kde dlžníci naďalej zamestnávajú? A to neriešim jednanie, inzerát a ani konečný výsledok tejto skutočnosti, ktorá sa stala mne.

Ako sa z kmeňa stal organizovaný štát

16.11.2019

Vojny medzi Avarmi a Slovanmi v dobe Samovej ríše priniesli nejedno významné národné prebudenie. Dovtedajšie avarské zovretie sa uvoľnilo na prelome 6. až 7. storočia. Nastúpilo masové prúdenie nového slovanského obyvateľstva na severné okraje avarského kaganátu. Tento jav dobre zachytila archeológia. Historickou skutočnosťou ostáva fakt, že životný štýl Avarov [...]

Štyri udalosti, ktoré ovplyvnili formovanie štúrovcov

15.11.2019

Nedávno som začal písať rigoróznu prácu, kde sa venujem chápaniu národa a národnej identity u štúrovcoch, zaujalo ma, koľko informácií vlastne o nich nevieme. Kto boli štúrovci? Kedy datujeme ich obdobie? Nad čím uvažovali a ako žili? Tak na tieto otázky sa pokúsim odpovedať najbližšie na svojom blogu. V tejto prvej časti sa pozrime na 4 dôležité udalosti, ktoré [...]

V tieni katedrály

16.10.2019

Nechajte zvony zvoniť, nech hoja rany Ešte stále som do svojej lásky zasnivaný Nechajte zvony zvoniť, nech radosť dávajú A starú lásku ako novú zohrievaju Hrajte mi v tienoch katedrály pieseň len pre nás dvoch Rymom bez odvahy, menia správu na sloh Ako zvony zvonia do hory Dakujem za všetko čím sa staré hojí Iné knihy otvárať už netreba Ťažko mi je bez Teba Ešte stále [...]

Bosnia Srebrenica Anniversary

Genocída v Srebrenici nezastavila ďalšie vražedné polia

12.07.2020 14:00

Nikdy viac. Dve slová, ktoré svet opakuje po genocídach a vojnových zločinoch. Srebrenica bola pred 25 rokmi príšerným varovaním, čoho sú ľudia schopní.

Ján Mazák

Mazák: Nezávislosť súdnictva je na historicky najnižšom hodnotení,ohrozuje to SR

12.07.2020 13:13

Znehodnotený právny štát podľa Mazáka priamo ohrozuje záujmy Slovenska ako členského štátu EÚ.

letisko, koronavírus

Návrat vírusu a rúšok? Prípadov korony bude viac

12.07.2020 13:00

Premiér Matovič si myslí, že boj s koronavírusom už nemôže nechať na zodpovednosti ľudí. Hovorí o II. vlne epidémie, epidemiológovia zatiaľ nie.

tunel Višňové

NDS pri tendri na uzatvorenie tunela Višňové porušila zákon, dostala pokutu

12.07.2020 12:09

Úrad pre verejné obstarávanie navrhol diaľničiarom uložiť pokutu vo výške 12 647 eur.

ANAXIOS

Blog človeka, ktorý sa rozhodol, že niekde zavesí svoje články, ktorých sa za 20 rokov štúdia nazbieralo viac ako dosť. Nemusíte so všetkým súhlasiť, ale ak by to čo i len jedného oslovilo, tak budem rád. Ako raz povedal starý múdry Aslan: "Kto je raz kráľom Narnie, ostáva ním naveky." Možno niekto práve cez tento nehodný blog spozná svoju hodnotu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 84
Celková čítanosť: 54495x
Priemerná čítanosť článkov: 649x

Autor blogu